تالار

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: براساس پیش بینی‌های انجام شده روند معاملات بورس در روزهای آینده مثبت ارزیابی می‌شود و به طور حتم دوباره شاهد رونق در این بازار هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، «مجتبی معتمدنیا» امروز (چهارشنبه) خاطرنشان کرد: بحثی که اکنون در بازار وجود دارد، خروج روند معاملات بازار از حرکت منطقی و انجام خرید و فروش ها در بازار به صورت کاملا احساسی است، این موضوع یکی از دلایلی است که باعث شده برخی از سهام با وجود تجربه اصلاح زیادی که تجربه کردند و ایجاد شرایط تعادل در آن سهم ها، شاهد فشار فروش های سنگین در آنها باشیم.

وی به راهکارهای بهبود وضعیت بازار اشاره کرد و گفت: معاملات بازار سهام اکنون با دلار ١٨ تا ٢٠ هزار تومان در حال انجام است و به طور طبیعی قیمت سهام بعد از اصلاحی که تجربه کردند به نقطه ای از جذابیت برای خرید رسیدند، بنابراین به دلیل عقب ماندن این بازار از باقی بازارهای موازی می توان آن را بازاری مناسب برای سرمایه گذاری دانست.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه بازار سرمایه اصلاح خود را در سه ماه گذشته انجام داده است؛ بنابراین نمی توان فشار فروش سنگینی را برای این بازار متصور بود.

معتمدنیا خاطرنشان کرد: انتظار می رود از هفته آینده معاملات بورس و سرمایه گذاری در این بازار از جذابیت بیشتری نسبت به سایر بازارها برخوردار باشد، به طور طبیعی از حجم فشار فروش در بازار کاسته و سمت تقاضا سنگین خواهد شد که با توجه به چنین اتفاق هایی، بازار  در معاملات خود به ثبات می رسد و با وضعیت رو به رشدی همراه می شود.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی، فروش سهام در بازار غیرمنطقی به نظر می رسد، گفت: سهامداران نباید به سمت عرضه سهام در بازار پیش روند، بازار باید به طور طبیعی مسیر عادی خود را پیدا کند و به سمت روزهای مثبت حرکت کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در حوزه بازارگردانی شرکت هایی که در زیرمجموعه بنیاد مستضعفان قرار دارند ابتکاری تحت عنوان تعهد نوسان ١٠ درصدی در سهام را به کار گرفتند که پیامد آن  رویکرد مثبت بازار نسبت به سهام این گروه از شرکت ها بود.

وی گفت: اگر دیگر سهامداران عمده در بازار بتوانند در حوزه بازار سرمایه فعال تر عمل کنند نوید روزهای بهتری از معاملات این بازار به سهامداران داده خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها