روحانی

روحانی با قدردانی از همه مجریان طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، تاکید کرد که با این خط انتقال آب به فلات مرکزی ایران، تنها آب به فلات مرکزی نمیرسد، بلکه مهمتر از آن امید است که به این مناطق می رسد و لازم است نام این خط انتقال آب را "خط انتقال امید" بگذاریم.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از مرحله نخست طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و سه طرح مرتبط با آن، گفت که این خط انتقال آب به فلات مرکزی، همه کشاورزان، صنعتگران و مردم منطقه را به داشتن یک منبع آب پایدار امیدوار می کند و افتتاح این طرح عظیم را به ملت بزرگ ایران تبریک می گویم.

رئیس جمهور این طرح را یکی از طرح‌های بسیار عظیم و بزرگ و شاید برای بعضی در آغاز اجرای آن، باورنکردنی خواند و اظهار داشت: البته پروژه‌های بسیار مهم و تاریخی تا پایان سال و اوایل سال آتی به بهره برداری می رسد که می توان به طرح بی نظیر احیای دریاچه ارومیه و طرح عظیم انتقال نفت از گوره به جاسک اشاره کرد.

 روحانی تصریح کرد: این طرحهای عظیم توسعه ای علیرغم تحریم و فشار یک دولت تروریست در آمریکا و به کوری چشم آنها به بهره برداری می رسد و نشان می دهد این فشارها قادر نبوده مانع اجرای طرح عظیم توسعه ای در کشور شود.

رئیس جمهور با اشاره به سی و یکمین هفته از اجرای طرح بزرگ در کشور  گفت: طراحی، اجرا و تامین مالی طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران در داخل کشور انجام شده است و بقیه فازهای این کارِ عظیم و بزرگ نیز با همین سرعت پیگیری خواهد شد.

روحانی افزود: در مرحله نخست ۳۰۵ کیلومتر از ۸۰۰ کیلومتر مسیر افتتاح شده و این روند تا رسیدن به مس سرچشمه و ادامه آن تا یزد و چادرملو ادامه می یابد و باعث تحول در صنعت و محیط زیست کشور خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: بعضی‌ها فکر نکنند که آب را از دریا برداریم برای محیط زیست ضرر دارد، خیر این باید حساب شده باشد و این طرح کاملا محیط زیستی است. ما در چند کیلومتری دریا آب را برداشت می‌کنیم و پساب را نیز در چند کیلومتری وسط دریا برمی‌گردانیم که برای آبزیان مضر نباشد.

روحانی  اظهارداشت: بنابراین محیط زیست در تمام این طرح‌ها حضور فعال دارد و این طرحها در چارچوب اصول محیط زیستی درحال اجراست.

رئیس جمهور با بیان اینکه در طرح آینده ۵۰ درصد آب مصرفی مردم بندر عباس از طریق شیرین‌سازی آب دریا تامین می‌شود، گفت: این کار بسیار بزرگ و عظیمی برای حیات مردم و توسعه و صنعت کشور است و بسیار حائز اهمیت است.

 روحانی افزایش شمار آب شیرین کن های کشور از ۱۸ در سال ۹۲ به ۷۲ آب شیرین کن در حال حاضر را  یک تحول عظیم و بزرگ در این عرصه برشمرد و تصریح کرد:  انشاءالله در ۹ ماه دیگر از عمر این دولت نیز با همان تلاش و کوشش و امید روز  اول کارها دنبال خواهد شد و من هیچ تردیدی در موفقیت دولت و ملت و مردم برای آبادانی ایران ندارم.

رئیس جمهور با اشاره به جنگ اقتصادی سه ساله آمریکا علیه ملت ایران گفت: در این سه سال فشاری که بر این دولت و مردم تحمیل شد در تاریخ ایران لااقل من نظیر آن را سراغ ندارم. همیشه فشار و تحریم بوده اما جنگ اقتصادی آن هم در شرایط کرونا و در شرایطی که مردم ما نیاز به دارو و امکانات بهداشتی داشتند، نبود.

روحانی افزود: در این دوره آقایی در کاخ سفید بود که بی‌رحمانه حتی در دوران کرونا تحریم‌ها و جنگ را تشدید کرد. اینها به هیچ اصول انسانی، حقوق بشر و قوانین و مقررات بین‌المللی پایبند نبودند اما در عین حال مطمئنم ملت ایران در نهایت پیروز خواهد بود.

رئیس جمهور تاکید کرد: نتیجه انتخابات آمریکا  واینکه چه کسی رئیس جمهور شود مهم نیست و هر کسی که می خواهد باشد چرا که بی ‌تردید در برابر ملت ایران، دولت بعد تسلیم خواهد شد و راهی ندارند جز اینکه در برابر قانون، مقررات و فشار افکار عمومی و در برابر صبر و مقاومت این ملت بزرگ، تسلیم شود.

روحانی گفت: افتتاح پروژه‌ها یک دلیل روشن و واضحی است که ملت ما در برابر این فشارها کمر خم نمی‌کند و بی‌تردید انشاءالله می‌توانیم در برابر دشمنان خود موفق باشیم و آنها را وادار کنیم روزی که باز بیایند و قانون، مقررات و پیمان را اجرا و پیاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان