ثابت

مدیرعامل کارگزاری بانک سپه معتقد است که هجوم هیجانی سهامداران، خروج موقتی پول از بازار سرمایه و تزریق بیش از حد نقدینگی نمی تواند شرایط غیر منطقی در این بازار ایجاد کند و  بازار در نهایت بر مدار طبیعی معاملات قرار می گیرد.

عظیم ثابت در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به مقایسه بازدهی بورس طی چند ماه اخیر پرداخت و گفت: در چند ماه گذشته شاخص و سطح عمومی قیمت سهام کاهش یافته اما این به آن معنی نیست که سوددهی این بازار ناچیز شده است؛ چرا که بازارهای موازی با رکود بیش از حد و افت بازدهی ماهانه ثابت کردند که  ثبات لحظه ای هم ندارند.

 وی افزود: از ابتدای سال جاری، روند معاملات به گونه ای بود که کمی دور از انتظار و غیر قابل کنترل شد، به بیان دیگر روزانه حجم بالایی از نقدینگی به بازار تزریق می شد که باعث رشد قیمت سهام و ایجاد حباب قیمتی در برخی نمادها شد. به همین علت اصلاح قیمت و استراحت برای شاخص قابل پیش بینی بود و مسایل امروز بازار سرمایه اتفاق غیر مترقبه ای نیست.

مدیرعامل کارگزاری بانک سپه بیان کرد: سوددهی منطقی یک ویژگی بارز سهام است اما اینکه نقدینگی بیشماری وارد بازار شود و قیمت گذاری سهام از مدار تحلیل خارج شود، خارج از چارچوب این بازار است. به همین علت بازار سرمایه دیر یا زود جریان طبیعی را در دست می گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: البته رخداد های سیاسی هم  تاثیر مستقیم در جریان معاملات بازار سرمایه دارند اما انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مصادف شد با زمانی که قیمت ها در حالتی ارزنده قرار دارند و بازار را در شرایط هموار صعودی قرار خواهد داد، بنابراین شاید انتخابات را تنها یک شوک مقطعی بتوان نام گذاری کرد.

ثابت ادامه داد: بهتر است سهامداران با صبوری و سرمایه گذاری بلند مدت سرمایه گذاری را دنبال کنند نه معاملات لحظه ای. امید می رودکه به زودی گشایش های جدید اقتصادی را شاهد باشیم که نتیجه آن برقراری شرایط بهتر اقتصادی خواهد بود و بازار سرمایه هم یکی از ارکان اقتصاد است.

مدیرعامل کارگزاری بانک سپه خاطر نشان کرد: ریزش های اخیر تا حدودی حاکی از خروج نقدینگی از بازار است، اما به این معنی نیست که این نقدینگی وارد بازار دیگری شده باشد ، بلکه سهامداران هنوز هم منتظر شرایط بهتری هستند تا بار دیگر نقدینگی را وارد این بازار کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه