صکوک

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت پتروشیمی صدف خلیج فارس (سهامی خاص) به مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از چهارشنبه ۲۱ آبان تا یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹  عرضه عمومی خواهد شد.

​​ به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت پتروشیمی صدف خلیج فارس به ارزش ۳ هزار میلیارد ریال جهت خرید ماشین آلات و تجهیزات در راستای تکمیل پروژه این شرکت از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران عرضه می شود.

این اوراق ۵ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می شود.

بانک تجارت ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه کاردان و شرکت تامین سرمایه امین هر یک به میزان ۵۰ درصد کل ارزش اسمی اوراق است. شرکت کارگزاری بانک تجارت عامل فروش، شرکت واسط مالی مرداد چهارم ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق اند.

در این اوراق، شرکت واسط مالی مرداد چهارم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز شرکت پتروشیمی صدف خلیج فارس(بانی) را نقداً خریداری خواهد  کرد و سپس آنها را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت . بانی هم متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه