بازار

بازار اوراق قرضه در معاملات امروز در بازارهای جهانی با روند کاهشی همراه شد در حالی که شاخص ها روند مثبتی را به ثبت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در حالی که خبرهای امیدوارکننده نسبت به کشف واکسن کرونا توسط داروسازی فایزر به گوش رسیده است سهامداران نیز در واکنش به بازگشت روزهای عادی، صف های خرید  تشکیل داده و نسبت به روند صعودی ابراز امیدواری کردند.

بر اساس این گزارش، شاخص آسیا پاسفیک با رشد ۰.۴درصدی همراه شد و نیکی ژاپن هم ۱.۸ درصد مثبت شد در حالی که شاخص شانگهای چین نیز روند مثبت ۰.۳ درصدی را از خود به جای گذاشت.

در بازار آتی آمریکا نیز، شاخص آتی اس اند پی ۰.۲ درصد مثبت شد و شاخص آتی یورواستاکس و فوتسی لندن نیز با رشد ۰.۵ درصدی همراه شدند.

از سوی دیگر، در بورس هنگ کنگ شاخص اصلی این بازار بدون هیچ تغییری نسبت به دیروز معامله شد در حالی که قیمت سهام علی بابا روند مثبت را از آن خود کرد.

در بازار ژاپن، افزایش مسافران و امید به بهبود اوضاع پاندمیک موجب شد قیمت سهام خطوط هوایی با روند مثبت همراه شود.

رودریگو کاتریل، تحلیل گر بانک ملی استرالیا دراین خصوص بیان داشت:آنچه کاملا مشهود است این است که خبرهای خوش بازار را کاملا برعکس و رو به مثبت چرخانده است.شرکت های بزرگ تکنولوژی که از حمله ویروسی با افت سهام رو به رو بودند کم کم به مدار معاملات باز می گردند و این نشانه خوبی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =
test