مرکز مالی ایران

مرکز مالی ایران سومین دوره آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه را برگزار می کند.

 به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، دوره‌ آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه از ۲۲ آذر تا  ۱۵ بهمن  جاری به صورت آنلاین و با ۲۰ ساعت افزایش نسبت به دوره قبل، طی یک دوره ۱۲۰ ساعته با بهره‌گیری از اساتید مجرب بازار سرمایه برگزار خواهد شد.

این دوره همراه با کتب و جزوات مورد نیاز خواهد بود و در انتهای دوره نیز به جهت ایجاد آمادگی بیشتر از دانش‌پذیران آزمون آزمایشی به عمل خواهد آمد. همچنین در صورت نیاز داوطلبان در پایان دوره، ویدئوهای آموزشی آن تا زمان آزمون در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 مطابق مقررات بازار سرمایه، تصدی برخی از سمت‌ها در نهادهای مالی مانند شرکت‌های کارگزاری، سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های مادر، شرکت‌های تامین سرمایه، پردازش اطلاعات مالی ، مشاور سرمایه‌گذاری و دیگر نهاد های مالی و اعطای مجوز برخی فعالیت‌ها به این نهادها منوط به اخذگواهینامه‌های حرفه ای بازار سرمایه خواهد بود. آزمون این گواهینامه‌ها با هدف ارتقای سطح تحلیل، دانش تخصصی و صلاحیت حرفه‌ای فعالان بازار سرمایه و در راستای ایجاد بازاری کارآمد طراحی شده‌اند و دربردارندۀ مزایای متنوعی برای داوطلبان، کارفرمایان و جامعه است.

 می‌توان گفت کسب صلاحیت حرفه‌ای در بین فعالان بازار سرمایه، کسب مزیت رقابتی و بهبود در پویایی شغلی، امکان فرصت دستیابی به برخی جایگاه‌های شغلی برای متقاضیان شرکت در این آزمون‌ها را در پی دارد. از این رو اخذ گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه منجر به ایجاد مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا در تصدی سمت شغلی می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام می‌توانید به سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir مراجعه یا با شماره های ۶۶۷۲۴۳۴۳ و ۶۶۷۲۴۵۴۵  _  ۰۲۱تماس بگیرید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری