افزایش سرمایه

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۱۶۶ درصدی شرکت ویتانا از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، افزایش سرمایه ی۲ هزار و ۱۸۳ میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریالی شرکت ویتانا از مبلغ یک هزار و ۳۱۶ میلیارد و ۱۸ میلیون ریال به مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته از سوی سازمان بورس بلامانع اعلام شد.

افزایش سرمایه شرکت ویتانا به منظور تکمیل فاز سوم طرح توسعه ویتانا کاسپین یک و فاز اول طرح توسعه ویتانا کاسپین ۲، اصلاح ساختار مالی، تأمین سرمایه در گردش و مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر خواهد بود.

همچنین مجمع عمومی فوق العاده می تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی  موافقت و اختیار عملی نمودن آن را به مدّت ۲ سال به هیئت مدیره تفویض کند تا هیئت مدیره شرکت پس از أخذ مجوز از سازمان نسبت به عملی کردن آن اقدام کند.

بر اساس این گزارش، انجام افزایش سرمایه "غویتا" حداکثر تا ۶۰ روز پس از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع