پالایش نفت لاوان

شرکت پالایش نفت لاوان در دوره منتهی به ۳۱شهریور ماه ۱۳۹۹، در مقایسه با دوره ۶ماهه سال گذشته، کاهش ۴۰ درصدی در درآمدهای عملیاتی، کاهش ۲۷ درصدی در سود عملیاتی، کاهش ۳۲ درصدی در سود خالص، افزایش ۱۷ درصدی در دارایی‌ها و افزایش ۸۴ درصدی در سود انباشته داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پالایش نفت لاوان تحت عنوان مجتمع تقطیر لاوان زیر نظر پالایشگاه شیراز با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه نفت خام در روز توسط شرکت اینگرا از کشور یوگسلاوی سابق و با نظارت شرکت ملی نفت احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرآورده های تولیدی شرکت پالایش نفت لاوان عبارت بودند از: نفتای ترش، که به خارج از کشور صادر می شد. نفت گاز، که به مصرف داخلی می رسید و نفت کوره، جهت صادرات و سوخت کشتی‌ها.

براساس گزارش مالی صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ (حسابرسی نشده)، سرمایه "شاوان" یک هزار و ۱۴۳ میلیارد و ۴۲۲ میلیون بوده است و این شرکت تعداد یک میلیارد و ۱۴۳ میلیون برگه سهم منتشر کرده است.

همچنین، ترکیب درآمدی این شرکت عبارت است از: درآمدهای عملیاتی شرکت در ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۹  مبلغ ۳۵ هزار و ۸۴۱ میلیارد و ۵۷۵ میلیون ریال و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی مبلغ ۳۳ هزار و ۷۳۳ میلیارد و ۴۹۹ میلیون ریال اعلام شده است.

ترکیب سهامداران عمده شرکت پالایش نفت لاوان عبارتند از: سازمان تامین اجتماعی (۵۱.۳۱  درصد)، صندوق بازنشستگی (۱۹.۷۳ درصد)، شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران (۱.۳۷ درصد) و شرکت سرمایه گذاری استان خراسان رضوی (۱.۱۰ درصد)

 نکات با اهمیت گزارش شرکت پالایش نفت لاوان در مقایسه با دوره ۶ماهه سال گذشته به شرح زیر است:

* کاهش ۴۰ درصدی در درآمدهای عملیاتی

* کاهش ۲۷ درصدی در سود عملیاتی

* کاهش ۳۲ درصدی در سود خالص

* افزایش ۱۷ درصدی در دارایی‌ها

* افزایش ۸۴ درصدی در سود انباشته

* افزایش ۶۴ درصدی در حقوق مالکانه  

* کاهش حاشیه سود خالص از ۶.۹۸ درصد به ۱.۲۵ درصد

* کاهش حاشیه سود ناخالص از ۱۰.۴۸ درصد به منفی ۲.۶۰ درصد

* کاهش بازده دارایی از ۲۳.۹۲ درصد به ۲.۹۶ درصد

* کاهش بازده حقوق صاحبان سهام از ۱۴۱.۳۳ درصد به ۱۵ درصد

لازم به ذکر است، اصلاح ساختار مالی شرکت پالایش نفت لاوان از طریق افزایش سرمایه که درخواست افزایش سرمایه از محل سود انباشته به سهامدار عمده ارسال شده و توسط آن مقام در حال بررسی است. همچنین، مکاتبات افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نیز در در حال پیگیری است و بدیهی است پس از تایید و اخذ مجوزات مربوطه اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع