مالیات

اصلاح تبصره یک ماده ۱۴۹ قانون مالیات‌های مستقیم با موضوع (اعطای معافیت تجدید ارزیابی دارایی‌ها مشروط به رعایت استانداردهای حسابداری ملی و یا گزاشگری بین‌المللی) پس از پیگیری‌ها و جلسات متعدد کارگروه مالی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و همکاری معاونت امور اقتصادی ایران به سرانجام رسید.

میثم کرابی، معاونت اجرایی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران با اعلام این خبر گفت: این موضوع که بعد از اجرایی نشدن دستورالعمل لازم‌الاجرای رعایت استانداردهای حسابداری شماره ۱۵ در سال ۱۳۹۳ و به تعویق افتادن اجرای آن، همواره محل اختلاف مجموعههای درگیر در فرآیند حسابرسی بود ،  اخیرا به نتیجه رسید.

معاون اجرایی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران افزود: این مهم با پیگیری‌های مداوم همکاران در کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و مساعدت سازمان بورس و اوراق بهادار به خصوص رئیس اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی، در نهایت منجر به ثبت موضوع ذیل ماده ۱۴۹ پیش نویس اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم  شد و جهت ارائه به هیأت دولت، تحویل وزیر امور اقتصادی و دارایی شد.

خاطرنشان می شود: موضوع ارزیابی دارایی‌ها به ارزش منصفانه یا ارزش‌های جاری، یکی از موارد چالش برانگیز بازار سرمایه، سایر بازارهای اقتصادی و به خصوص شرکت‌های سرمایه‌گذاری عضو کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های کارگزاران و نهادهای مالی