بازار

بازارهای آسیایی درمعاملات روز جمعه با روند کاهشی همراه شدند در حالی که خوش بینی ها نسبت به بسته محرک مالی در آمریکا موجب شد سرمایه گذاران نسبت به فروش دارایی های پرریسک و سهام خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، ابهاماتی که بر سر بودجه تصویبی بسته محرک مالی در آمریکا ایجاد شده است، فعالیت های اقتصادی در این کشور و ادامه حیات برخی شرکت ها کوچک را زیر سوال برده است. در این بین، تمایل سرمایه گذاران به فروش اوراق پرریسک بیشتر شده است.

این در حالی است که، شاخص آسیا پاسفیک در منطقه آسیا با افت ۰.۳ درصدی همراه شده است و شاخص نیکی ژاپن هم افت ۰.۲ درصدی را از آن خود کرده است.

شاخص آتی اس اند پی با افت ۰.۱ درصدی رو به رو شده است در حالی که در روز گذشته توانست با رشد ۰.۵ درصدی معاملات را به پایان ببرد.

نشست های اضطراری در واشنگتن بین اعضای کنگره در روز پنجشنبه نیز ادامه داشت تا توافق ها میان اعضا بر سر بودجه ۹۰۰ میلیارد دلاری ایجاد شود. به نظر می رسد این مذاکرات تا هفته آینده ادامه دار باشد .

شارون زولنر، مدیر اقتصادی در موسسه تقیقاتی ای ان زد در این خصوص بیان داشت: در فضایی قرار گرفتیم که خبرهای بد، نتایج خوبی دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test