موحد

اولین دوره آموزشی حسابداری کارگزاری، به صورت آنلاین از سوی مرکز مالی ایران برگزار می شود.

سجاد موحد، مدیر عامل مرکز مالی ایران با بیان این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: با توجه به افزایش ظرفیت‌های بازار سرمایه در سال‌های اخیر و به دنبال آن افزایش تقاضا برای استخدام در نهادهای مالی و همچنین لزوم دارا بودن مدارک حرفه‌ای و مهارت‌های شغلی بخصوص، مرکز مالی ایران در نظر دارد با برگزاری دوره‌های "بورس تلنت" و با هدف مهارت‌افزایی کارجویان و آشنایی با جایگاه های شغلی بازار سرمایه ، جریان ورود به این عرصه را برای افراد مورد نظر تسهیل کند.

موحد افزود: نخستین دوره حسابداری کارگزاری با مشارکت انجمن حسابداری ایران، انجمن حسابرسی ایران و همچنین با همکاری شرکت های رایان هم افزا، تدبیر پرداز و رهپویان پردازش گستر صحرا در قالب ۳۵ ساعت آموزش کاربردی  برگزار خواهد شد.

وی توضیح داد: این دوره در دو قسمت به علاقه مندان ارایه خواهد شد. در قسمت اول شرکت کنندگان با حسابداری تخصصی کارگزاری ها آشنا می شوند. آشنایی با فعالیت های کارگزاری ، ثبت و کنترل وجوه واریزی به حساب کارگزاری، رعایت ۲+T , ۱+T و تایید درخواست وجه مشتریان، صدور چک به حساب مشتریان ، مغایرت گیری حساب های بانکی (هفتگی و روزانه) ، مغایرت گیری با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (تسویه پایاپای)، تهیه گزارش پیشگیری از کسری وجوه،، تهیه گزارش های ماهانه بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی ، دریافت تسهیلات از بانک ها و تسویه آن،تخصیص تسهیلات به مشتریان و تسویه آن ،حسابداری بورس کالا،پتروشیمی، انرژی و آتی،تهیه صورت های مالی کارگزاری طبق نمونه جدید سازمان حسابرسی از جمله سرفصل های ارائه شده در بخش نخست است.

به گفته موحد، در بخش دوم که شامل مباحث حسابداری عمومی است دانشپذیران با  تهیه لیست خرید و فروش فصلی و ارسال به اداره مالیاتی، تهیه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و ارسال به اداره مالیاتی ، تهیه لیست حقوق و دستمزد و ارسال لیست بیمه و مالیات حقوق و دستمزد آشنا می شوند.

وی افزود: ورود به دوره نیازمند دو مرحله پایش است.علاقه مندان می توانند جهت تکمیل فرم مصاحبه و شروع فرآیند آموزش وارد سایت مرکز مالی ایران به نشانی www.ifc.ir  شوند و از منو صفحه اصلی گزینه بورس تلنت  را انتخاب و نسبت به ثبت نام مصاحبه اقدام کنند.

مدیرعامل مرکز مالی ایران ادامه داد: با توجه به استقبال کم نظیر از این دوره آموزشی ، نخستین جلسه مصاحبه این دوره ، روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه ۹۹ بصورت آنلاین برگزار شد. جلسات بعدی مصاحبه، در هفته های  آتی برگزار خواهد شد.

موحد خاطر نشان کرد: مرکز مالی ایران در راستای توسعه علمی بازار سرمایه و حمایت از افراد دارای مهارت، به سه دانش پذیر برتر این دوره طبق ارزیابی اساتید بورسیه اعطا خواهد کرد.

این دوره با تدریس هادی شریف زاده  از تاریخ ۳۰ آذر تا ۵ بهمن ماه سال جاری و در قالب ۳۵ ساعت آموزشی توسط مرکز مالی ایران برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است این دوره به صورت آنلاین است و علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.ifc.ir مراجعه نموده و یا با شماره های ۶۶۷۲۴۵۴۵ و ۶۶۷۲۴۳۴۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test