تالار

امروز ۳ دی ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشد ۲۷۷۲ واحدی به یک میلیون و ۴۴۷ هزار و ۸۴۰ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، طی روز جاری شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۷۵۰ واحدی معادل ۰.۰۲ درصد به رقم ۳۷۸ هزار و ۳۴۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۸۰۷۰ واحدی معادل ۱.۷۵ درصد، عدد ۴۶۸ هزار و ۴۷۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با رشد ۵۲۸۲ واحدی به رقم ۳۰۶ هزار و ۶۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۷۹۰ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۸هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۵۳  واحد افزایش به رقم  یک میلیون و ۶۵ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۸۵۶ واحد رشد همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۰۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

طبق این گزارش، گروه خودرو با حدود ۱۶ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و پس از آن گروه فلزات اساسی و فرآورده های نفتی به ترتیب رتبه دوم و سوم را در گروه های صنعت به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است، روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، خودرو، خساپا، خگستر، وتجارت و فولاد، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

براین اساس، با پایان فعالیت بازار سرمایه در آخرین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۴۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۳۱ هزار و ۹۵۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار