کالا

بررسی معاملات گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران در فصل پاییز نشان می دهد که در این فصل و در آماری قابل توجه ۴۴ میلیون و ۵۷۳ هزار گواهی سپرده کالایی بر پایه ۷ دارایی سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، زیره سبز، پسته فندقی و بادامی و کشمش سبز به ارزشی بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال دست به دست شده است؛ از نکات جالب این بازار می توان به رقابت تنگاتنگ سکه طلا و زعفران نگین در حجم معاملات اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از «کالاخبر»؛ معامله گران در پاییز ۱۳۹۹ تعداد ۲۲ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۲۰۰ گواهی سپرده سکه طلا را در حالی خرید و فروش کردند که ارزش ۲۹ هزار و ۲۱۹ میلیارد و ۳۸۱ میلیون ریالی برای این دارایی رقم خورد.

در جریان این معاملات، ۲۱ میلیون و ۵۸ هزار و ۳۲۷ گواهی سپرده زعفران نگین در سررسید انبارهای بورسی با دو سررسید آبان ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ معامله شد و ارزش بیش از ۲۲۲۹ میلیارد و ۴۱۴ میلیون ریالی را در پی داشت.

در پاییز ۱۳۹۹، تعداد ۹۴۵ هزار و ۳۴۱ گواهی سپرده زعفران پوشال در سررسیدهای مشابه زعفران نگین مورد معامله قرار گرفت و ارزش نزدیک به ۷۵ میلیارد ریالی برای این دارایی پایه ثبت شد.

حجم معاملات گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی نیز به ۲۷۷ هزار و ۶۶ گواهی مبتنی بر کالا رسید و ارزش بیش از ۴۵۸ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریالی برای آن رقم خورد.

در نماد معاملاتی سه انبار زیره سبز نیز تعداد ۳۵ هزار و ۶۹۵ گواهی سپرده به ارزشی نزدیک به ۱۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

در دوره معاملاتی مذکور، ۱۲ هزار و ۳۷۵ گواهی سپرده کشمش سبز قلمی انبار خلیل آباد نیز معامله شد و ارزش نزدیک به ۴.۶ میلیارد ریالی را به خود اختصاص داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا