آقابزرگی

آقابزرگی، آینده بازارسرمایه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: اما به واسطه نوسان های بیش از اندازه در ابتدای سال و متعاقب آن اصلاحی که از مرداد ماه سال ۹۹ اتفاق افتاد، هرچند که قیمت ها رو به رشد ارزیابی می شود اما به کندی و آهستگی انجام خواهد شد.

فردین آقا بزرگی در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و در خصوص وضعیت ۹ ماهه شرکت‌ها اظهار کرد: می‌توانیم این جمع‌بندی را داشته باشیم که حداقل نسبت به دوره مشابه در سال گذشته شرکت ها حتما با رشد مواجه خواهند بود؛ چرا که آثار تورم، افزایش نرخ فروش محصولات و در نتیجه برآیند همه این موارد خود را به طور مثبت در سود و زیان شرکت‌ها نشان خواهد داد. حال اگر نخواهیم به کل صنایع و حتی شرکت‌های یک صنعت این موضوع را نسبت دهیم اما می‌توان اثرات آن را به زودی در روند عمومی بازار مشاهده کرد.    

این کارشناس بازارسرمایه اضافه کرد: معمولا برآیند نوسانات قیمت قبل از ارایه اطلاعات به دلیل تحلیل‌های مناسب و صحیحی که توسط کارشناسان و فعالان بازار انجام می‌شود، خود را در قیمت نشان می‌دهد و به این معنی نیست که بلافاصله بعد از گزارشات ۹ ماهه به طور خطی و با شتاب زیاد قیمت سهمی شروع به رشد کند، یا به دلیل عدم کسب اطلاعات لازم روند نزولی داشته باشد. بنابراین، مجموعه این مسایل خود را به مرور در قیمت سهام نشان می‌دهد و تحلیل گران ارزیابی خاص خود را خواهند داشت.

آقابزرگی در پیش بینی بازار تا پایان سال گفت: به استناد ارائه اطلاعات مناسبی که شرکت ها در گزارش های ۹ ماهه و احتمالا سالانه خود خواهند داشت، در کنار ارزیابی لایحه بودجه ۱۴۰۰ که پیش نویس اولیه آن حاکی از تورم بیش از ۴۰ درصد است، کماکان فضای کسب و کار درگیر مسایلی ازجمله افزایش نرخ فروش محصولات است و آثار تورم در همه زمینه ها خود را نشان می‌دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های چندرسانه‌ای