حق وردی

حق‌وردی از تهیه پیش‌نویس دستورالعملی برای ارائه مجوز ارزشیابی از سوی فرابورس ایران خبر داد و افزود: به منظور بهره‌گیری از خرد جمعی، پیش‌نویس این دستورالعمل در اختیار عموم قرار می‌گیرد و تمامی فعالان بازار می‌توانند نظرات و پیشنهادهای خود را در این زمینه به ایمیل pr@ifb.ir ارسال کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، مدیر نظارت بازار و بازرسی فرابورس ایران در خصوص ارائه مجوز فعالیت به صفحات و کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی، گفت: برای سامان‌دهی به کانال‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم از ظرفیت ارزشیاب یعنی شخص موضوع «بند ۲۳ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران» استفاده و مجوز ارزشیابی برای افراد صادر شود.

سروش خواجه حق وردی با اشاره به اینکه پیش از این، درخواست ارائه مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به فعالان شبکه‌های اجتماعی از سوی فعالان بازار مطرح شده بود، اظهار کرد: بر اساس «بند ۱۶ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار کشور»، مشاور سرمایه‌گذاری باید شخص حقوقی و نهاد مالی باشد؛ از این رو ارائه مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به اشخاص حقیقی امکان‌پذیر نیست. بر این اساس ظرفیت ارزشیاب که در قانون بازار به آن اشاره شده است می‌تواند دستمایه این موضوع قرار گیرد.

حق‌وردی از تهیه پیش‌نویس دستورالعملی برای ارائه مجوز ارزشیابی از سوی فرابورس ایران خبر داد و افزود: به منظور بهره‌گیری از خرد جمعی، پیش‌نویس این دستورالعمل در اختیار عموم قرار می‌گیرد و تمامی فعالان بازار می‌توانند نظرات و پیشنهادهای خود را در این زمینه به ایمیل http://pr@ifb.ir ارسال کنند.

به گفته وی پس از بررسی و جمع‌بندی نظرات اهالی بازار، نسخه جمع‌بندی شده­ پیش‌نویس این دستورالعمل در کمیته حقوقی فرابورس و پس از آن در هیأت‌مدیره فرابورس بررسی می‌شود و در صورت تایید، به سازمان بورس و اوراق بهادار جهت بررسی و تصمیم‌­گیری ارائه خواهد شد.

گفتنی است بر اساس بند ۲۳ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، ارزشیاب کارشناس مالی است که دارایی‌ها و اوراق بهادار موضوع قانون بازار را مورد ارزشیابی قرار دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس