تالار

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۵۳۸۸ واحدی معادل ۱.۷۷ درصد به یک میلیون و ۴۱۱ هزار و ۸۲۳ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز (نهم دی ماه) تالار شیشه‌ای، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. براین اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۶۳۴ واحدی معادل ۱.۷۷ درصد به رقم ۳۶۸ هزار و ۹۳۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۷۱۱ واحدی معادل ۰.۷۹ درصد، عدد ۴۶۵ هزار و ۴۲۷ واحد همراه بود.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۴۲۹ واحدی به رقم ۳۰۴ هزار و ۶۵۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۷۵۹۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۷۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۰۵۱۹ واحد کاهش به رقم  یک میلیون و ۲۸ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۴۴۷۸ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۷۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۶۲۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۵۹۵ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۳۳ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی کاما، شستا، شپنا، برکت، خودرو، کچاد و خساپا، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، گروه کانه فلزی با حدود ۱۵ هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و پس از آن گروه مواد دارویی و خودرو به ترتیب رتبه دوم و سوم را در این خصوص به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار