تالار

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳۸۵۷ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به یک میلیون و ۳۹۸ هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز دهم دی ماه، شاخص‌های منتخب با افت همراه بودند. به طوریکه شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۳۶۲۱ واحدی معادل ۰.۹۸ درصد به رقم ۳۶۵ هزار و ۳۱۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۷۱۹ واحدی معادل ۰.۳۷ درصد، عدد ۴۶۳  هزار و ۷۱۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) با کاهش ۱۱۲۵ واحدی به رقم ۳۰۳ هزار و ۵۳۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۷۶۳۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۵۵ هزار واحد رسید. شاخص بازار اول با ۱۰۱۶۲ واحد کاهش به رقم  یک میلیون و ۱۷ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم با ۲۷۹۴۴ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، شستا، فارس، تاپیکو و شپنا، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کگل، کچاد، وامید، فارس، ونیکی و شیران، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۲۲۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲ میلیون و ۱۹۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۲۹ هزار و ۶۷۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی ولپارس، شستا، کاما، خودرو، شپنا، سیتا و ثامید، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، امروز گروه خودرو با حدود ۱۵.۵ هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به نام خود ثبت کرد و پس از آن گروه شیمیایی و کانه فلزی به ترتیب رتبه دوم و سوم را در این خصوص به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار