روحانی

رئیس جمهور تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که رسیدن به روند کاهشی در اقتصاد، فرهنگ، آموزش و روابط اجتماعی جامعه بسیار سخت‌، پرهزینه‌ و زمان‌بر است؛ این در حالی است که به دلیل مراعات نکردن و برگزاری دوره همی‌های خانوادگی و مراسم ملی و مذهبی به سرعت شرایط بیماری تصاعدی می‌شود و احتمالاً با موج دیگری در بهمن و اسفند مواجه خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه و به نقل از پایگاه ریاست جمهوری، حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در میان همه کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹، کشورهایی که مردم آن همکاری بیشتری در رعایت اصول بهداشتی داشته و به رهبران خود اعتماد کردند، موفق تر بوده اند، افزود: خوشبختانه با همکاری خوب مردم و تلاش های انجام شده از سوی همه ارگانها و دستگاه ها، ما موفقیت های خوبی در موج های مختلف شیوع این بیماری در کشور داشتیم.

رئیس جمهور با اشاره به روش‌های درپیش گرفته شده از سوی کشورها در مقابله با کرونا، خاطر نشان کرد: بعضی از کشورها، وقتی با اپیدمی شیوع این ویروس مواجه شدند، صرفاً به فکر مسایل اقتصادی بودند و به آن اعتنایی نداشتند و مردم و در نهایت اقتصاد خود را بیشتر گرفتار کردند.

وی خاطر نشان کرد: هزینه شیوع بیماری در اواخر بهمن و اسفند بسیار سنگین‌تر است، چرا که فعالیت‌های اقتصادی و کاسبی عده‌ای از مردم به آخر سال بستگی دارد، لذا باید با مراعات دقیق شرایطی بوجود آوریم که کسبه و فعالان اقتصادی بتوانند از فرصت آخر سال به خوبی استفاده کنند و مردم نیز شب عید مناسبی داشته باشند.

رئیس جمهور در همین زمینه به اهمیت نقش رهبر معظم انقلاب در این موفقیت اشاره کرد و گفت: رهبری در آغاز شیوع این بیماری، رعایت پروتکل های بهداشتی را مورد تاکید قرار داده و به همه تکلیف کردند و همچنین خود ایشان نیز به طور کامل رعایت کردند و الگویی برای کشور و همه ما بودند که بسیار تاثیرگذار بود.

وی در ادامه عادی‌انگاری در خصوص ویروس کرونا را معضل و خطر بزرگی برای ماه‌های آینده دانست و اظهار داشت: فصل سرما، آلودگی هوا و ویروس جهش یافته انگلیسی خطرهای بزرگی است که در روزها و هفته‌های آینده پیش رو داریم لذا از مردم عزیز خواهش می‌کنم که توجه و مراقبت بیشتری در این ایام داشته باشند تا بتوانیم از این معضلات عبور کنیم.

رییس جمهور گفت: در موج سوم با فعالیت همه ارگان‌ها توانستیم سریع‌تر از آنچه دیگران پیش‌بینی می‌کردند، ویروس کرونا را مهار کنیم و امروز به جز ۴ شهرستان قرمز، شاهد شرایط نسبتاً بهتری در سراسر کشور هستیم. این در حالی است که اروپا و آمریکا هنوز گرفتار این موج هستند و همچنان در مسیر تصاعد این ویروس قرار دارند.

 روحانی با بیان اینکه در موفقیت کشورمان باید نقش رهبری عزیزمان را مورد توجه ویژه قرار دهیم، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از آغاز هم بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید داشتند، هم شرعاً و قانوناً آن را به همه تکلیف کردند و هم خودشان بیشتر از همه پروتکل‌ها را مراعات می‌کردند و رفتار ایشان الگویی برای همه کشور بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان