تالار

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۳۲۸ واحدی به یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۷۵ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، امروز یکشنبه چهاردهم دیماه ۹۹، تالار معاملات بورس شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به طوریکه شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۴۷ واحدی به رقم ۳۵۴ هزار و ۲۰۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۵۳۸ واحدی معادل ۰.۱۲ درصد، عدد ۴۵۵ هزار و ۷۰۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۵۲ واحدی به رقم ۲۹۸ هزار و ۲۹۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۲۱۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۰۷  هزار واحد رسید؛ همچنین شاخص بازار اول با ۱۲۴۱ واحد افزایش به رقم ۹۸۳ هزار و ۸۲۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۷۳۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، با پایان فعالیت بازار سرمایه امروز معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۷۲۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۹۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۹ هزار و ۸۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی برکت، شستا، شپنا، خودرو، ولپارس، خساپا و خگستر، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

شایان ذکر است، گروه خودرو با حدود ۱۷ هزار و ۹۳۵ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و پس از آن گروه شیمیایی و دارویی به ترتیب رتبه دوم و سوم را در گروه های صنعت به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار