تالار

با پایان فعالیت بازار سرمایه امروز معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۴۳۹ میلیون برگه بهادار و سهام را به ارزش بیش از ۱۰۴ هزار میلیارد ریال داد و ستد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز هم در ادامه روند صعودی خود با افزایش ۱۹۱۴۸ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۴۹۹ واحد رسید. امروز نمادهای وبملت، وبصادر و وتجارت به تالار برگشتند. هر سه سهم پس از شفاف‌سازی روز گذشته، با اقبال سنگین در محدوده صف خرید همراه شدند. دارا یکم که مدت‌ها زیر NAV خود معامله می‌شد و منفی مانده بود، با صعود چشمگیری مواجه شد.

براین اساس، شاخص کل بورس با ۱۹ هزار و ۱۴۹ واحد افزایش، رقم یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۷۷۷ واحد افزایش یافت و به رقم ۴۶۲ هزار و ۴۷۸ واحد رسید. معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۴ هزار و ۵۹۴ میلیارد ریال انجام دادند. این در حالی است که ورود سه هزار و ۴۶ میلیارد پول حقیقی به بازار به ثبت رسید.

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، برکت، ولپارس، خودرو، شپنا، ثامید و کاما، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بنابر این گزارش، گروه خودرو با حدود ۱۴ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و پس از آن گروه شیمیایی و بانک ها به ترتیب رتبه دوم و سوم را در این خصوص به خود اختصاص دادند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار