توسعه معادن و فلزات

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از رشد یک میلیون و ۲۱۶هزار و ۳۰۴میلیارد و ۵۰۹میلیون ریالی پرتفوی بورسی خود در دوره مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات اطلاعات و صورت های مالی حسابرسی شده میان دوره ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۹ را منتشر کرد. این شرکت در گزارش منتشر شده به سود ۲۷۳درصدی هرسهم خود اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته با رشد یک هزار و ۳۸درصدی همراه شده است.

«ومعادن» در گزارش خود سود خالص را ۱۴هزار و ۹۹۴میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۹هزار و ۷۴۶میلیارد ریال اعلام کرد.

این شرکت در صورت وضعیت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس از رشد یک میلیون و ۲۱۶ هزار و  ۳۰۴میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریالی پرتفویی خود خبر داد. در این صورت وضعیت بهای تمام شده پرتفوی با افزایش ۱۹هزار و  ۹۴۹میلیارد ریالی به ۵۹ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال رسید. همچنین ارزش بازار آن با افزایش ۸۴۹ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریالی به یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۶۴ میلیارد ریال بالغ شد.

سهام بورسی واگذار شده این شرکت در گزارش اعلامی به مبلغ ۱۹هزار و ۶۷۱میلیارد ریال است که از این محل به سود ۲ هزار و ۵۸۶میلیارد ریالی رسیده است. از سوی دیگر کل مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده به ۲۵ هزار و۵۶۱ میلیارد ریال رسیده است.

این شرکت بورسی، استفاده از فرصت های موجود در بازار سرمایه و افزایش درصد سرمایه گذاری در بورس کالا و بورس انرژی و بورس اوراق بهادار و فرابورس، پیگیری مستمر در خصوص فروش سرمایه گذاری های کم بازده و بهبود پورتفوی، تسهیل تامین مالی طرح و پروژه های شرکت های سرمایه پذیر را از اهداف و برنامه های راهبردی هیات مدیره اعلام کرده است و در برآوردی که برای تامین مالی و تغییرات هزینه های مالی شرکت اعلام کرده است به انتشار اوراق صکوک اجاره ۴ساله اشاره کرده که در ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۸ به مبلغ ۷هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صورت پذیرفت که هزینه مالی آن در سررسید های ۶ماهه از تاریخ انتشار با نرخ ۲۱ درصد است و باید پرداخت شود؛ همچنین پیش بینی کرده در سال ۹۹ تامین مالی جدیدی از این محل صورت نپذیرد.

از اقدام های مهم «ومعادن» می توان به افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران معادل تقریبا ۵۰درصد سرمایه فعلی اشاره کرد و همینطور دارایی های کم بازده و مازاد را به فروش می رساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع