کتاب

در این کتاب به معرفی انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت در بازارسرمایه ایران شامل اوراق قرضه، اوراق صکوک اجاره، اوراق صکوک مرابحه، صکوک استصناع، صکوک مشارکت و اوراق منفعت پرداخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، بیشتر کسانی که در جامعه ما زندگی می کنند جهت خرید مسکن، خودرو و ... نیاز به دریافت وام از بانک‌های مختلف دارند؛ از طرفی سازمان‌های تجاری نیز همچون افراد جامعه باید جهت تامین مالی خود و دریافت وام به بانک ها مراجعه کنند. با این حال اگر مقدار این تامین مالی زیاد باشد، بانک ها توان پرداخت وام های کلان به این سازمانها را نداشته و به همین دلیل برای تامین مالی فعالیت های خود، باید از روش های دیگری استفاده کنند.

یکی از این روش ها انتشار اوراق بدهی است تا از این طریق بتوانند سرمایه های خرد و کلان خود را جمع آوری کرده و اهداف سازمان خود را به بهترین نحوه پیش ببرند.

اوراق بدهی از یک سو تامین کننده بودجه لازم برای پیاده‌سازی طرح های شرکت ها و نهادها است و از سوی دیگر روشی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری و ایمن کردن سبد سهام سرمایه گذاران در بازار سرمایه است. از آنجا که اوراق بدهی نظیر انواع اوراق مشارکت، اوراق خزانه اسلامی و... دارای سود ثابت است، می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری را تا حد قابل توجهی کاهش دهند.

کتاب «اوراق بهادار با درآمد ثابت در بازار سرمایه ایران» تالیف محمود نجفی نژاد و سیده محدثه موسوی در ۱۸۷ صفحه توسط انتشارات چالش منتشر شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتابهای کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقه مندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۹۴۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۹۸۶ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test