نفت بهران

شرکت نفت بهران با سرمایه ثبت شده ۲هزار و ۶۰۰میلیارد ریالی توانسته در صورت های مالی تلفیقی ۶ماهه خود به سود ۳هزار و ۳۴۳ریالی برای هر سهم برسد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت نفت بهران اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای تلفیقی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۹ را منتشر کرد. در این گزارش به سود خالص ۸هزار و ۶۹۲میلیارد ریالی و سود عملیاتی ۵هزار و ۶۰۱میلیارد ریالی اشاره کرده است.

این شرکت در صورت های تلفیقی به سود ۳هزار و ۳۴۳ریالی اشاره کرده، در حالی که شرکت اصلی برای هرسهم سود ۳هزار و ۳ریالی را منتشر کرده است.

"شبهرن" درباره میزان فروش محصولات خود طی دوره مورد گزارش از فروش ۲۴۴هزار و ۳۵۰مترمکعب انواع محصولات خود به مبلغ ۲۲هزار و ۸۵میلیارد ریال خبر داده است و از این محل سود ناخالص ۵هزار و ۴۴۵میلیارد ریالی شناسایی کرده است.

این شرکت اعلام کرده است که سود سرمایه گذاری ها در شرکت های فرعی و وابسته در این دوره مبلغ ۸۷۳میلیارد و ۱۱ میلیون ریال است که در صورت سود و زیان فوق لحاظ نشده است بنابراین با احتساب مبلغ مذکور سود هر سهم (تعداد سهام ۲.۶ میلیارد) به ۳هزار و ۳۳۸ ریال افزایش خواهد یافت.

"شبهرن" قصد دارد در جهت توسعه و ترویج فروش محصولات شرکت اجرای سیاست های پیشبرد فروش روغن های با سطح کیفی بالا به خصوص محصولات نیمه سینتتیک و تمام سینتتیک، ادامه همکاری با خودروسازان جهت دریافت تاییدیه های محصولات و همچنین دریافت و تمدید تاییدیه شرکت های OEM خارجی و داخلی، اجرای طرح های مرتبط با ارتقای جایگاه برند بهران، افزایش ارتباط با صنایع، افزایش حضور در نمایشگاههای تخصصی و علمی، اجرای طرح های ایجاد ارتباطات سیستماتیک با مشتریان اقدام کند.

این شرکت به دنبال با افزایش رقابت در بازار و دامپینگ قیمتی رقبا در محصولات سطح پایین (Economy و Commercial)، سیاست بهران حرکت به سمت محصولات سطح بالا (Fuel Economy و Long Life) و کسب سهم حداکثری در این بازار است وکسب ارزش افزوده بالاتر از طریق فروش محصولات با ارزش تر است.

علاوه بر محصولات روانکار داخلی، در محصولات جانبی صادراتی نیز تمرکز بهران بر تولید و صادرات محصولات TDAE بجای اکسترکت و پارافین قالبی بجای اسلک واکس خام است. برآیند این عوامل موجب می شود تا سبد محصولات داخلی و صادراتی بهران با ارزش تر شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع