خادم المله

سلمان خادم المله: «فرصت رشد برای شرکت‌های تامین سرمایه در ایران وجود دارد.»

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا، سلمان خادم‌المله مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین، در مورد تامین مالی از اوراق بدهی و انتشار سهام در ایران توضیح داد: تامین مالی از محل اوراق بدهی در ایران ۷۹ درصد و از محل انتشار سهام ۲۱ درصد است، در حالی که در سایر کشورها تامین مالی از محل اوراق بدهی بیش از ۹۰ درصد است.

به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین، فرصت رشد برای شرکت‌های تامین سرمایه در ایران وجود دارد، اخیرا نیز ۲۴ درخواست برای تاسیس شرکت‌های تامین سرمایه به سازمان بورس ارائه شده است.

خادم‌المله ادامه داد: براساس آمار تا پایان سال ۱۳۹۸ ارزش صندوق‌های سرمایه گذاری ۱۵۸۷ هزار میلیارد ریال و ارزش ETF‌ها ۱۱۳ هزار میلیارد ریال بوده است.  

وی در ادامه به پرسشی مبنی بر این‌که چرا ارزش سهم تامین سرمایه امین به روز عرضه اولیه رسیده است، پاسخ داد: عرضه سهم امین در پیک بازار بود و پس از عرضه ریزش بازار آغاز شد. فضای عمومی بازار طی ماه‌های گذشته نزولی بوده و در این فضا بهترین شرکت‌ها هم تحت تاثیر قرار می‌گیرند، اما در راستای تعهدی که شرکت دارد اجازه نمی‌دهد قیمت سهم به زیر قیمت عرضه کاهش یابد. از سوی دیگر حدود شش میلیون نفر در عرضه اولیه امین شرکت کرده‌اند و تا سهم خریداری شده خود را بفروشند و سهم به تعادل برسد زمان می‌برد.

به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین، زمانی که بازار ریزشی می‌شود میل به صندوق با درآمد ثابت هم بیشتر می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها