کد خبر 70692
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

مدیر امور اعضاء بورس تاکید کرد:

دسترسی معامله‌گران متخلف بسته می‌شود + فیلم

با داشتن سبد متنوع و نگاه بلند مدت ریسک‌ها کاهش دهید
علی بهشتی

علی بهشتی روی در گفت و گو با سنا به تشریح چند تخلف در بازارسرمایه و موارد تنبیهی آن پرداخت.

مدیر امور اعضاء بورس در گفت و گو با پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، در خصوص بسته شدن کدها و اعمال محدودیت برای کدهای سهام‌داری و معامله‌گرانی که در بورس اقدام به سفارش‌چینی و انجام دستورهای نامتعارف می‌کنند، گفت: بیشترین موارد تخلف از جانب معامله‌گران آنلاین و شرکت‌های کارگزاری مربوط به اردرهای زیر ۵۰۰ هزار تومان است، در حالیکه از قبل غیر قانونی بودن این موضع توسط مقام ناظر اعلام شده بود.

بهشتی روی، اضافه کرد: با انجام این تخلف، کدهای سهامدارانی که مستقیم و از طریق درگاه‌های آنلاین اقدام به معامله می‌کنند، حدود ۱۰ روز کاری و نیز برای معامله‌گران فعال در کارگزاری‌ها حداقل ۵ روز بسته می شود؛ البته با توجه به نوع تخلف این تعداد روزها ممکن است بیشتر هم بشود.

وی در اشاره به دیگر تخلفات موجود در این حوزه گفت: برخی معامله‌گران، سفارش‌هایی را انجام می دهند و در زمان‌هایی مشخص به حذف آنها می پردازند. این مورد نیز از تخلفاتی محسوب می‌شود که به موجب آن دسترسی معامله گران توسط نهاد ناظر محدود می‌شود. اردرهای نامتعارف و نیز رِنج کشیدن از دیگر تخلفات در این حوزه است که مانند موارد بالا به بسته شدن دسترسی معاملاتی فرد مذکور می انجامد.

این کارشناس بازار سرمایه توجه به دو نکته را برای رشد این بازار ضروری دانست و افزود: نخستین نکته به سرمایه‌گذاران و تصمیماتی که در بازارسرمایه میگیرند بستگی دارد. در نظر داشته باشید به طور قطع داشتن نگاه بلند مدت (حداقل یک سال به بالا) و نیز تشکیل سبد متنوعی از صنایع مختلف به کسب سود در این بازار کمک شایانی می کند. همچنین، افزایش آگاهی و دانش در خصوص بازارسرمایه و حضور در دوره‌های آموزشی از منابع موثق از دیگر موارد لازم برای حضور مستقیم در بازارسرمایه است.

وی در ادامه خطاب به علاقمندان سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه تاکید کرد: اگر فرصت لازم برای افزایش آگاهی در این زمینه ندارید حتما از روش های غیرمستقیم برای سرمایه گذاری مانند صندوق ها و شرکت های سبدگردان در این بازار بهره مند شوید.

   

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های چندرسانه‌ای

test