میرصانعی

فارغ از تجربه و تحصیلاتی که دکتر دهقان دهنوی دارند باید گفت کمک های بی دریغ ایشان در زمینه انتقال منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار کاملا بازار سرمایه را از شرایط سختی نجات داد.

روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در گفت و گویی با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در خصوص انتخاب رئیس جدید سازمان بورس بیان داشت: تلاش های دکتر دهقان مبنی بر واریز منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار، گام بزرگی در راستای صیانت منافع سهامداران بود.

وی ادامه داد: در حوزه قیمت گذاری دستوری وزارت صمت در خصوص محصولات فولادی، دکتر دهقان در بدنه وزارت اقتصاد و به عنوان معاون وزیر، موضع گیری های سرسختانه ای در این خصوص با هدف حفظ منافع سهامداران داشتند. به نظر می رسد با ورود ایشان به بدنه نهاد نظارتی بازار سرمایه، این تعامل ها و حمایت ها از سهامداران خرد بیش از پیش شود.

میرصانعی در ادامه خاطرنشان ساخت: موضوع بعدی این است که بازار سرمایه نیازمند روابط خوب با مجلس و ارکان بازار سرمایه است لذا به نظر می رسد دکتر دهقان در این زمینه بسیار موفق بوده است و با توجه به این که دانش آموخته دکترای اقتصاد هستند و در وزارت اقتصاد نیز فعال بوده اند ارتباط خوبی را در این زمینه داشته باشند و از این حیث، سهامداران و سرمایه گذاران بازار، منتفع شوند.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی فعالان بازار سرمایه، ازدیاد مقررات و دست و پاگیر شدن آنها است، ادامه داد: پیش از این دکتر دهقان دهنوی، مسئول کارگروه مقررات زدایی در وزارت امور اقتصادی و دارایی بودند و با این مفهوم آشنایی کاملی دارند.

وی ادامه داد: انتظار می رود که با حضور ایشان در سازمان بورس و اوارق بهادار بتوانیم مقررات اضافی و غیرضروری را حذف کنیم.

میرصانعی با تاکید بر اینکه حذف مقررات اضافی به معنای کاهش نظارت ها نیست، ابراز داشت: در اکثر موارد حذف مقررات دست و پاگیر موجب ارتقا و کارآمدی نظارت ها و بهبود عملکرد می شود.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در پایان خاطرنشان کرد: باید بدون قضاوت های پیش داورانه، به رییس جدید فرصت داد تا فعالیت خود را آغاز کرده و اقدامات لازم را برای توسعه بازار سرمایه عملی کند.

این در حالی است که بازار سرمایه برای عملکرد بهتر و مناسب نیازمند همراهی فعالان، مجلس و دولت است و امید می رود با توجه به تجربیات اکادمیک و حمایت های همه فعالان بازار سرمایه، شاهد تعمیق بخشی و توسعه روزافزون بازار سرمایه باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه