تالار

بازار سرمایه، نخستین روز هفته را با روند مثبت آغاز کرد و شاخص کل این بازار بیش از ۳۹ هزار واحد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بورس تهران امروز در یک روند رو به رشد قرار گرفت  و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۳۹ هزار و ۴۷۸ واحد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۷۶ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز با افزایش ۷ هزار و ۳۳۸ واحد به رقم ۴۳۱ هزار و ۹۶۲ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس تهران بیش از ۴ میلیون و ۹۵۹ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از ۶.۶ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب بیش از یک میلیون نوبت معامله و به ارزش ۹ هزار و ۵۱۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز بیش از ۳ هزار و ۹۱۲ میلیارد رسید را در نظر بگیریم، ارزش معاملات بورس و فرابورس بیش از ۱۳.۴ هزار میلیارد تومان شد.

امروز همه شاخص‌های بورس به رنگ سبز در آمدند و بین یک تا سه درصد رشد کردند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی-ارزشی ۳.۲ درصد رشد کردند.

همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۱.۷ درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور ۲.۶ درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس ۳.۸ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۲.۶ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس تهران شامل پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، ملی مس، شستا، گل‌گهر، هلدینگ نفت و گاز تأمین و پالایش نفت اصفهان بودند.

نمادهای پر تراکنش در بورس شامل بهساز کاشانه تهران، لیزینگ پارسیان، زر ماکارون، توسعه و عمران امید، پارس سرام، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین و ملی مس ایران بوده‌اند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار