شهبازی

مدیر کل دفتر تامین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست وزارتخانه سوق دادن صنایع مختلف به استفاده از ابزارهای نوین مالی است و در این راستا، با همکاری بانک مرکزی، تامین مالی صنعت نساجی از طریق اوراق گام اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از شاتا، نعمت اله شهبازی در نشست مشترک بهره گیری از ابزارگواهی اعتبار مولد (گام) در زنجیره‌های تولیدی صنعت نساجی، در محل انجمن صنایع نساجی ایران که با حضور هیات مدیره انجمن و مدیران تعدادی از واحدهای این صنعت و مدیران مرتبط وزارت صمت و بانک مرکزی برگزار شد گفت: واحدهای صنعتی فعال در زنجیره صنعت نساجی می توانند برای کمک به تامین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز از گواهی اعتبارمولد گام استفاده کنند.

وی افزود: شبکه بانکی بنا به رشد شدید هزینه های تولید در سال جاری توان و ظرفیت پاسخگویی به تمام نیاز واحدهای تولیدی به تسهیلات را ندارد و متنوع کردن ابزارهای تامین مالی بخش تولید امری ضروری و مورد تاکید همه کارشناسان است.

شهبازی بیان کرد: اوراق گام فرصت مناسبی برای صنایعی مانند قطعه سازی، نساجی و... است که می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

مدیر کل دفتر تامین منابع مالی وزارت صمت توضیح داد: حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان مصوبه انتشار اوراق گام برای تأمین سرمایه در گردش زنجیره قطعات خودرو اخذ شده و زنجیره‌های فرش ماشینی، نساجی، ساخت تجهیزات و ماشین الات صنعتی در حال طی مسیر هستند.

اوراق (گام)، ابزاری دوگانه در بازار پول و بازار سرمایه

دراین نشست، معاون دفتر اعتبارات بانک مرکزی گفت: گواهی اعتبار مولد (گام) که از ابزارهای مورد تایید بانک مرکزی و بازار سرمایه است به عنوان ابزارهای دوگانه در بازار پول و بازار سرمایه امکان تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحد های تولیدی را خواهد داشت.

عمرانی افزود: به دلیل ضمانت کامل بانک‌های عامل، ریسکی متوجه دارندگان اوراق نخواهد بود.

در پایان این نشست، با توجه به استقبال حاضرین برای استفاده از اوراق گام جهت تامین مالی بخشی از نیاز واحدهای نساجی، مقرر گردید به منظور عملیاتی کردن و فرهنگ سازی بهره مندی از این اوراق در زنجیره صنعت نساجی، ابتدا تعدادی از واحدهای متقاضی از سوی انجمن صنایع نساجی ایران به منظور هماهنگی ها و اقدامات لازم تا حصول نتیجه به دفتر تامین منابع مالی وزارت صمت معرفی شوند.

بنابراین گزارش، مزیت اصلی اوراق گام احیای خرید اعتباری در زنجیره‌های تولید بوده که با توجه به اینکه کارمزد انتشار یک بار قابل پرداخت است در صورت مدیریت صحیح و شناسایی زنجیره‌ها امکان نقل و انتقال بدون کارمزد و در نتیجه کاهش هزینه‌های مالی بنگاه‌های تولیدی فراهم شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها