دهنوی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، تصمیماتی را که در شورای عالی بورس اتخاذ می شود، متناسب با شرایط روز دانست و گفت: هر زمان که بازار نیاز به تغییر یا اصلاح داشته باشد این تغییر قطعا اعمال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدعلی دهقان دهنوی ضمن تشریح آخرین  تصمیمات شورای عالی بورس، اظهار داشت: یکی از تصمیمات در خصوص دامنه نوسان بود؛ بدین صورت که دامنه بالای سهام  به مثبت ۶ افزایش یافت و دامنه پایین، منفی ۲ تعیین شد.

وی افزود: تغییرات اعمال شده بازار پایه، صرفا در تابلو زرد  بود که از مثبت و منفی ۳ به مثبت ۳ و منفی ۲ تغییر کرد، همچنین درباره صندوق ها که این رقم منفی و مثبت ۱۰ بود به مثبت ۱۰ و منفی ۴ تنظیم شد؛  مابقی بازارها  نیز بر اساس روال قبلی ادامه فعالیت خواهند داد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد: تصمیمات دیگری هم اتخاذ شد که یکی از این تغییرات مربوط به حجم مبنا بود و اختیار آن  به سازمان بورس داده شد؛ بدین ترتیب که ناشران را ملزم به انتشار اوراق اختیار فروش تبعی کنیم . نهایتا اعتباری هم که مردم می توانند سهام بخرند به ۶۰ درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: این تصمیمات با توجه به شرایط موجود اتخاذ شده و بازار مکررا و لحظه ای رصد می شود ، لذا  هر جا که نیاز به اعمال تغییر باشد قطعا تغییرات انجام می شود، البته باید گفت هدف از تغییرات اخیر در دامنه نوسان، افزایش نقدشوندگی نبوده و ابزارهای دیگری برای این کار در نظر گرفته می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه