کانون کارگزاران

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در گزارشی آمار پرونده‌های مورد بررسی در واحد کمیته سازش این کانون در دی ۹۹ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، و براساس این گزارش،  از ابتدا تا انتهای دی‌ماه سال جاری، در ابتدای ماه ۶۰ پرونده در جریان رسیدگی بوده و در طول ماه تعداد ۸۴ پرونده وارده و ۳۶ پرونده مختومه اعلام شده و در انتهای دی‌ماه ۱۰۸ پرونده در جریان رسیدگی بوده است.

تعداد پرونده های منتهی به سازش و عدم سازش از کل پرونده های مختومه

از نگاهی دیگر تعداد دعاوی وارده بر مبنای بورس مربوطه در این گزارش به شرح زیر است:

از ابتدای ماه و از مجموع ۸۴ پرونده، تعداد ۷۸ شکایت در ارتباط با بورس اوراق بهادار، ۴ پرونده مرتبط با فرابورس و ۱ پرونده در ارتباط با بورس کالا و ۱ پرونده در ارتباط با بورس انرژی بوده است. همچنین از مجموع ۸۴ دعاوی وارده تعداد ۷۳ پرونده مرتبط با کارگزاران و ۱۱ پرونده در ارتباط با ناشران بوده است.

در نهایت موضوعات مورد شکایت بر مبنای گزارش فوق در یک‌ماهه اخیر مواردی از مطالبه خسارت ناشی از اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری، مطالبه خسارت ناشی از معامله بدون درخواست، مطالبه خسارت ناشی از عدم تحویل کالا، عدم انجام درخواست مشتری و مطالبه سود اوراق بهادار، مطالبه وجه ناشی از بدهی معاملاتی مشتری، رفع فریز سهام و مطالبه خسارت ناشی از آن و... بوده است.

فهرست موضوعات پرونده های واردشده به کمیته سازش در دی ۹۹     

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های کارگزاران و نهادهای مالی