حسینعلی امیری

معاون پارلمانی رییس جمهور، از نهایی شدن اصلاحات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جلسه شب گذشته دولت و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، به نقل از  ایرنا، ‌حسینعلی امیری  با تشریح رویکردهای دولت در اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: امیدواریم هر چه زودتر بودجه سال ۱۴۰۰ نهایی شود تا دولت هم بتواند بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بودجه را تهیه، تنظیم و ابلاغ کند.

وی امروز در آیین‌ بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان رباط کریم درباره ارائه لایحه اصلاحی بودجه به مجلس اظهار کرد: مردم در جریان هستند که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس دچار چه سرنوشتی شد.

معاون پارلمانی رییس جمهور ادامه داد: از جهت آیین‌نامه‌ای اختلاف نظر حقوقی میان دولت و مجلس وجود داشت که دولت در نامه رسمی نظر خود را به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. اما از آنجایی که به هر حال کشور نباید سال آینده خدای ناکرده فاقد قانون بودجه باشد و بودجه مهمترین سند مالی سال آینده کشور است، آقای رییس‌جمهور توصیه کرد با اعلام مواضع حقوقی دولت، با نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراهی و همدلی شود تا به یک فصل مشترک درباره لایحه و قانون بودجه ۱۴۰۰ برسیم.

امیری ادامه داد: در جلسه گذشته دولت و در جلسه ستاد اقتصادی روز گذشته و جلسه دیشب دولت، بحث‌های مربوط به بودجه ۱۴۰۰ مفصلاً بحث شد و دولت اصلاحات لایحه را دیشب نهایی کرد و امروز به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

وی اضافه کرد: اصلاحات به نحوی اعمال شد که کالاهای اساسی برای مردم در دسترس قرار بگیرد، دارو از ارز ترجیحی استفاده شود، درآمدهای مالیاتی، درآمدهای قابل وصول باشد که به مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر، کسبه خرد و کوچک فشار وارد نشود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: به هر حال همه می دانیم که کرونا اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داد، کشور ما هم مستثنی از کرونا نبود و نیست و خیلی‌ها به‌دلیل کرونا مشاغل‌شان با تهدید و یا با مشکل مواجه شد و یا حتی تعدادی مشاغل شان را از دست دادند.

امیری گفت: بنابراین با نظر کارشناسان و متخصصان مربوطه و در نهایت در ستاد اقتصادی دولت، و دیشب هم در کل دولت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اصطلاحاتی که مدنظر بود اعمال و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

 وی خاطرنشان کرد: این اصلاحات با رویکردهایی مانند اینکه مردم دچار مشکل نشوند، بودجه تورم‌زا نباشد و گرانی به دنبال نداشته باشد، بودجه آینده فعالان اقتصادی را با ابهام مواجه نکند، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی با ارز ترجیحی در اختیار مردم قرار بگیرند، دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار مردم قرار بگیرد، اعمال و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه به‌نظر می رسد فردا در صحن علنی این موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد، گفت: امیدواریم با تفاهم و همدلی که آقای رییس‌جمهور هم در دولت خیلی روی آن تاکید کردند و با عنایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چه زودتر بودجه سال ۱۴۰۰ نهایی شود تا دولت هم بتواند بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بودجه را تهیه، تنظیم و ابلاغ کند تا از اول سال ۱۴۰۰ بودجه مصوب مجلس شورای اسلامی اجرایی شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها