ابوترابی

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت نفت پارس (سهامی عام) به مبلغ یک هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی روزهای آتی در نماد صنفت۳۱۱ عرضه عمومی می شود.

غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) افزود: صکوک مرابحه شرکت نفت پارس به ارزش یک هزار میلیارد ریال جهت تامین لوبکات (ماده اولیه اصلی در تولید روانکارها)، از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران عرضه می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می شود.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: بانک کارآفرین ضامن این اوراق بوده و پذیره نویسی و بازارگردانی آن بر عهده شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان است. ضمناً، شرکت کارگزاری پارسیان عامل فروش اوراق بوده و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق اند.

ابوترابی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی مرداد پنجم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز شرکت نفت پارس(بانی) را نقداً خریداری خواهد کرد و سپس آنها را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت واسط مالی مرداد پنجم(ناشر) و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت نفت پارس پیش از این یک مرتبه از طریق انتشار صکوک اجاره به ارزش ۱,۰۴۰ میلیارد ریال در بازار سرمایه اقدام به تامین مالی کرده که اوراق آن در سال ۱۳۹۶ سررسید شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه