رحمانی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با قوانین جدید بازار سرمایه، این بازار اصلاحات لازم را در فرصت بیشتر و با صبر بیشتر انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی رحمانی، مدیرعامل سابق شرکت بورس اظهار کرد: تغییر دامنه نوسان در بازار سرمایه در کوتاه مدت می‌تواند به این بازار کمک کرده و سبب شود این بازار زودتر به تعادل برسد. هرچند اگر این تغییر دامنه نوسان در زمان رشد بازار اتفاق می‌افتاد با ریزش سنگین همراه نبود. تصمیمات جدید بازار سرمایه می‌تواند به ساختارهایی که نیاز به اصلاح دارد و همچنین به بازیابی بازار کمک کند.

وی با بیان این که اعتماد مردم به بازار، تعیین‌کننده رونق این بازار است گفت: در صورتیکه دولت از این بازار حمایت کرده و نقدینگی به این بازار تزریق شود می‌توانیم به بازیابی این بازار امیدوار باشیم.

رحمانی با اشاره به این که تزریق نقدینگی به این بازار از هر منبعی مفید است، افزود: تزریق نقدینگی از طریق صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه مفید بوده و می‌تواند بخشی از این مشکلات بازار را ساماندهی کند.

وی در خصوص بازگرداندن اعتماد مردم به بازار سرمایه گفت: ما نباید مردم را به طور مستقیم درگیر این بازار کنیم، بلکه باید از طریق شرکت‌های مشاوره، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سبدگردان این اقدامات انجام شود.

رحمانی افزود: مردم نباید تحت تاثیر هیجانات به صورت مستقیم به بازار سرمایه وارد شوند، زیرا هجوم مردم به هر بازاری سبب ایجاد مشکل شده و در صورتیکه نقدینگی وارد شده از طریق مردم درست هدایت نشود، بسیار مخرب است.
وی خاطرنشان کرد: اگر دولت سهام خود را به طور مناسب و با ارزش واقعی سهم عرضه کند می‌تواند کسری بودجه خود در سال آینده را نیز جبران کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها