پالایش نفت تهران

سود هرسهم شرکت پالایش نفت بندرعباس در ۹ماه فعالیت به ۲هزار و ۵۵۷ریال رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت پالایش نفت بندرعباس در اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۹ از رشد ۷۳درصدی سودهرسهم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و رقم محقق شده آن را در دوره مورد گزارش ۲هزار و ۵۵۷ریال اعلام کرد.

سود خالص این شرکت به رقم ۷۳هزار و ۳۶۸میلیارد ریال رسیده و سود عملیاتی آن ۸۶هزار و ۷۴۶میلیارد ریال اعلام شده است. در این گزارش سود انباشته شرکت با رشد ۳۷۶درصدی به ۷۷هزار و ۶۲۱میلیارد ریال بالغ شده است.

شبندر در گزارش خود به اهداف شرکت در خصوص تولید و فروش محصولات اشاره و تاکید کرده است که به دنبال تولید فرآورده‌های نفتی سبک با ارزش افزوده بیشتر به دلیل تقاضای بیشتر بازار است همچنین قصد کاهش تولید فرآورده‌های سنگین با ارزش افزوده کمتر نظیر نفت کوره را دارد. از سوی دیگر این شرکت اعلام کرده که کیفیت فرآورده‌های تولیدی سازگار با محیط زیست را ارتقا می دهد.

در این راستا مهمترین راه دستیابی به این اهداف استفاده از الگوهای مختلف ارتقای کیفیت فرآورده‌های سنگین است که در سال‌های اخیر در برخی از پالایشگاه‌های کشور متناسب با نوع نفت خام، از این الگوها (UPGRADING) استفاده شده است.

علاوه بر این به پیروی از همین اهداف و الزامات، اجرای پروژه ارتقای کیفیت محصولات سنگین در دستور کار شرکت پالایش نفت بندرعباس قرار گرفته است و در این راستا مطالعات امکان‌سنجی و مذاکره با شرکت های خارجی در این زمینه در حال انجام است.

شرکت پالایش نفت اصفهان به عنوان تامین‌کننده خوراک پنج شرکت بزرگ تولیدی نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند. وکیوم‌باتوم، نفت سفید ویژه، نفتا، پلاتفرمیت و روغن پایه به عنوان محصولات ویژه‌ای هستند که خوراک شرکت‌های نفت جی، صنایع شیمیایی ایران، پتروشیمی اراک، پتروشیمی اصفهان و نفت سپاهان را تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع