.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، سرانه مصرف سیمان را از شاخص های توسعه یافتگی دانست و گفت: توسعه اقتصادی، همبستگی بالایی با صنعت سیمان دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی گروه توسعه ملی، امیر تقی‌خان تجریشی در بازدید از سیمان شمال با نوید حل شدن بخش زیادی از مشکلات این شرکت، اظهار کرد: استفاده از دارایی های غیرمولد در راستای تولید ، اتفاق مبارکی است که گزارش آن می‌تواند برای گروه سیمان و سایر ذینفعان سودمند باشد.

 وی افزود: توسعه اقتصادی، همبستگی بالایی با صنعت سیمان دارد و سرانه مصرف سیمان، یکی از شاخص های توسعه یافتگی است. اما هنوز راه زیادی در پیش داریم تا به افق های برنامه ریزی شده در هلدینگ سیمانی توسعه ملی به منظور افزایش تولید و کسب سهم بازار بیشتر برسیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی گفت: در سال آینده می توانیم با سبکبالی به برنامه های مدون و استراتژیک سیمان شمال برسیم.

 ادامه حیات صنعت سیمان در گرو لغو قیمت گذاری دستوری

در ادامه این بازدید، حامد اصل روستا، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان به بیان مشکلات عملکردی تولیدکنندگان سیمان پرداخت و گفت: اگر قیمت‌گذاری سیمان با همین روند با شرایط دستوری ادامه پیدا کند، ادامه حیات شرکت های سیمانی توجیه اقتصادی ندارد.

وی افزود: افزایش نرخ سیمان همراه با تورم اعلامی نبوده است. اگر در مقایسه با سایر صنایع آن را بررسی کنیم، باز هم به اندازه صنعت افزایش قیمت نداشته ایم. حال اگر از شمول قیمت‌گذاری خارج شویم ، می توان به حیات این صنعت امیدوار بود.

مدیرعامل سیدکو درپایان طی توصیه‌ای به سیاستگذاران و تولیدکنندگان این صنعت گفت: توجه به تجربه مشتری در سطح کاربردی و استراتژیک اهمیت زیادی دارد. بنابراین در ارایه محصولات جدید، توجه به نیاز بازار می‌تواند به افزایش سوددهی شرکت منجر شود.

خاطرنشان می شود: شرکت سیمان شمال با سابقه ای بالغ بر ۶۶ سال تولید سیمان و کلینکر، یکی از قدیمی ترین و مهمترین کارخانه های تولید سیمان استان تهران است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع