برنج

نماد معاملاتی برنج طارم مازندران در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران درج شد تا به زودی با گشایش نخستین انبار، معاملات این نماد آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر؛ در ادامه ورود محصولات کشاورزی به بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران، نوبت به برنج رسیده و به زودی با گشایش انبار شرکت توسعه تجارت برنج مازندران، معاملات برنج با نماد برن۰۰۰۴پ۰۱ آغاز می شود. در حال حاضر زعفران نگین، زعفران پوشال، پسته فندقی، پسته بادامی، کشمش سبز قلمی، زیره سبز، رطب مضافتی و سکه طلا، ۸ دارایی بازار گواهی سپرده کالایی هستند.

گفتنی است فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید اخیر خود از پایانه بین المللی صادرات برنج آمل از موافقت وزارت اقتصاد با ورود برنج به بورس کالا خبر داده بود که حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران نیز آمادگی بورس کالا و فراهم بودن زیرساخت های لازم برای عرضه برنج را اعلام کرد.

 اکبر میرزاپور سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران از اقداماتی به منظور پذیرش انبارهایی برای آغاز معاملات گواهی سپرده برنج خبر داده است و گشایش نخستین انبار متعلق به شرکت توسعه تجارت برنج مازندران به زودی اعلام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا