صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی مؤلفه‌های مختلف اقتصادی نشان می‌دهد، رشد صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ چشمگیر است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از شاتا، علی رسولیان افزود: برآوردهای اولیه از میزان رشد بخش‌های مختلف تولید کشور در حوزه صنعت به‌ویژه خودرو و لوازم خانگی نشان می‌دهد که با افزایش قابل توجهی مواجه هستند و بیشتر واحدها در ۲ و ۳ شیفت کار می‏‌کنند.

وی اضافه کرد: امسال میزان تقاضای سرمایه ‏‌گذاری در شهرک‌‎های صنعتی کشور دو برابر شده و اشتغالزایی ۲ هزار و ۳۷ واحدی که در شهرک‏‌های صنعتی به بهره‏‌برداری رسیده، در مقایسه با سال قبل رشد ۳۲ درصدی را تجربه کرده‌ است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‏‌های صنعتی ایران ادامه داد: همه این مؤلفه‎ها نشان می‏‌دهد رشد صنعتی کشور در سال جاری قابل توجه است.

رسولیان با تأکید بر ضرورت حل مشکلات بنگاه‌‎های کوچک و متوسط اظهار داشت: در این ارتباط واحدهای راکد شناسایی و به‌ صورت علمی عارضه یابی می‏‌شوند تا موانع و مشکلات آن‌ها برطرف شود.

وی بیان کرد: همچنین ۵۰۰ مشاور علمی و صنعتی از بخش دانشگاهی و خصوصی به‌کارگیری شدند تا نسبت به راه ‌‎اندازی واحدهای تولیدی راکد اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: امسال تا کنون یک هزار و ۴۳۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشت که با راه ‌‎اندازی آن‌ها ۲۷ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد.

رسولیان افزود: در استان بوشهر نیز با بازگشت ۲۷ واحد صنعتی به چرخه تولید، ۵۰۰ فرصت شغلی در این استان احیاء شد.

وی اضافه کرد: شرکت‏‌هایی که منابع مالی ندارند، اما از توانایی بالایی برای عمق بخشی به تولیدات کشور برخوردار هستند، از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک‏های صنعتی ایران حمایت می‌شوند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‏ های صنعتی ایران ادامه داد: با هدف حمایت از شرکت‏‌های دانش بنیان، بهترین مکان شهرک‌‎های صنعتی کشور در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوانند ایده‏‌های خود را عملیاتی کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان