علیزاده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی عملکرد شرکت‌های پشتیبانی امور دام و مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با استناد به ماده ۴۵ آئین نامه مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، محسن علیزاده  با اشاره به مشکلات موجود در حوزه کشاورزی و کمبود برخی کالاهای اساسی، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران دو مجموعه‌ کاملا دولتی هستند که مسئولیت واردات بخشی از کالاهای اساسی و نهاده‌های حوزه کشاورزی را برعهده دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: در جهت انجام وظیفه نظارتی و براساس ماده ۴۵ آئین نامه داخلی مجلس مقرر شده گزارش نظارتی از این شرکت‌ها تدوین و در صحن قرائت شود.

در ماده ۴۵ قانون آیین نامه داخلی مجلس آمده است؛ کمیسیون‌ها رأساً یا با تقاضای حداقل ده نفر از نمایندگان می‌توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت، با دعوت از مسئولان ذی‌ربط موضوع را بررسی کرده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه کنند. در صورتی که درخواست بررسی از سوی نمایندگان باشد حداکثر پنج نفر از آنها می‌توانند در تهیه گزارش با کمیسیون مشارکت کنند. هیأت رئیسه می‌تواند گزارش مذکور را در دستور کار مجلس قراردهد. دراین‌صورت سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت هرکدام به میزان پانزده دقیقه و شش‌ نفر از نمایندگان به قید قرعه از بین متقاضیان هرکدام به میزان پنج دقیقه، نظرات خود را بیان می‌ کنند.

هرگاه کمیسیون همراه با گزارش پیشنهادهایی برای تصویب به مجلس ارائه کند با رعایت مفاد آیین‌نامه داخلی در دستور حداکثر دو هفته بعد مجلس قرارخواهد گرفت و مطابق آیین‌نامه داخلی رسیدگی می‌شود. نمایندگان می‌توانند پیشنهادهای خود را تا چهل و هشت ساعت پس از پایان قرائت گزارش به کمیسیون تحویل دهند. کمیسیون تا یک هفته گزارش نهائی خود را به مجلس ارائه می‌دهد. درصورتی ‌که کمیسیون در گزارش خود، در مورد ناکارآمدی مسئول ذی‌ربط دلایلی ارائه نماید، مراتب توسط هیأت رئیسه به بالاترین مقام مسئول مذکور برای اقدام مقتضی اعلام می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها