کتاب

هر معامله‌گر برای انجام معاملات خود نیاز به یک برنامه معامله‌گری دارد تا بتواند بخش‌های مختلف معامله را مدیریت کند. نکته حائز اهمیت منحصر بودن هر برنامه معامله‌گری است در واقع هر معامله‌گر بر اساس اولویت‌ها، توانایی‌ها و ویژگی‌های روان شناختی خود این برنامه را تعیین کرده و معاملات را مدیریت می‌کند.

پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «مدیریت معامله: نکات، ایده‌ها و تکنیک‌ها برای معامله‌گران بازار سرمایه» نوشته جیم کین و ترجمه عماد نوبهار توسط موسسه کتاب مهربان نشر در ۲۳۳ صفحه منتشر شده است. از دید نویسنده، مدیریت معامله عبارتست از کارهایی که باید برای مدیریت فعالانه معامله انجام داد. در واقع این فرآیند پیش از فشار دادن دکمه خرید یا فروش آغاز می شود. در این کتاب تلاش شده تا چگونگی مدیریت معامله به گونه ای نشان داده شود که گویی خواننده خود در حال انجام معاملات است.

یکی از ویژگی‌های برجسته این کتاب، ارائه مثال های کاربردی و واقع گرایانه برای همراه کردن خوانندگان است. شما در این مثال ها به همراه نویسنده وارد معامله شده، روند و شرایط را بررسی کرده و سرانجام در جای مناسب از معامله خارج می شوید. در واقع خواننده با مطالعه این کتاب با مدیریت فعالانه معامله آشنا می شود و در نهایت با ترکیب مطالب ارائه شده در این کتاب با اطلاعات و دانش خود می تواند یک برنامه معامله گری قابل اطمینان و منحصر به فرد طراحی کند.
این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.
این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.
ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.
 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.
 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test