کانون کارگزاران

کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار آمار پرونده‌های مورد بررسی در واحد کمیته سازش این کانون در طی دو ماهه بهمن و اسفند ۹۹ را اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، براساس این گزارش از ابتدای بهمن‌ تا انتهای اسفندماه سال ۹۹، در ابتدای بهمن‌ ماه ۱۰۸ پرونده در جریان رسیدگی بوده و در طول دو ماه تعداد ۱۳۸ پرونده وارده و ۱۴۵ پرونده مختومه اعلام شده است و در انتهای اسفند ماه ۱۰۱ پرونده در جریان رسیدگی بوده است.

از نگاهی دیگر تعداد دعاوی وارده بر مبنای بورس مربوطه در این گزارش به شرح ذیل است:

از مجموع ۱۳۸ پرونده، تعداد ۱۱۲ شکایت در ارتباط با بورس اوراق بهادار، ۶ پرونده مرتبط با فرابورس و ۲۰ پرونده در ارتباط با بورس کالا بوده است. هم‌چنین از مجموع ۱۳۸ دعاوی وارده تعداد ۱۲۰ پرونده مرتبط با کارگزاران و ۱۸ پرونده در ارتباط با ناشران بوده است.

در نهایت موضوعات مورد شکایت بر مبنای گزارش فوق در دوماهه پایانی سال ۹۹ مواردی از مطالبه خسارت ناشی از اختلال در سیستم آنلاین کارگزاری، مطالبه خسارت ناشی از معامله بدون درخواست، مطالبه خسارت ناشی از عدم تحویل کالا، استرداد وجه واریزی به حساب کارگزاری، عدم انجام درخواست مشتری و مطالبه سود اوراق بهادار، مطالبه وجه ناشی از بدهی معاملاتی مشتری، رفع فریز سهام و مطالبه خسارت ناشی از آن، مطالبه خسارت ناشی از عدم شرکت در افزایش سرمایه و... بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =
test