پوریا خاوری - کراپ‌شده

پوریا خاوری، مدیر مجامع سپرده‌گذاری مرکزی، جزییات و نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را که بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور خوانده می شود، تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، این مقام مسئول در سمات با تأکید بر اینکه افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند به‌ عنوان سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی محسوب می شوند، گفت: با بازگشایی برخی از نمادهای این شرکت‌ها، سهام آن‌ها مورد معامله قرار گرفته و سهامداران جدیدی نیز به این سرمایه‌گذاری‌ها افزوده شدند.

وی با تأکید بر اینکه ارزش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بسیار بالاست، گفت: بر همین اساس است که انتخابات هیئت‌مدیره این شرکت‌ها مهم و حیاتی است چراکه اثرگذاری این افراد در تصمیم‌های پرتفوی سهام عدالت بسیار بالا است.

خاوری با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ میلیون نفر سهامدار می‌توانند در این انتخابات مشارکت کنند، تصریح کرد: درگاه ورودی به این مجامع که قرار است به‌صورت الکترونیکی برگزار ‌شود، ثبت‌نام در سجام است.

به گفته وی این انتخابات از ۱۸ اردیبهشت تا ۱۸خردادماه طی یک ماه قرار است در سطح استان‌ها برگزار شود.

خاوری در ادامه برنامه به‌وقت تحلیل تصریح کرد: در نوبت اول مجامع برای رسمیت باید حدنصاب رعایت شود و حداقل نیمی از سهامداران یعنی ۱۵ میلیون نفر در مجامع حضور داشته باشند، اما اگر مجامع به‌نوبت دوم برسند با هر تعدادی جلسه رسمیت پیدا می‌کند، به همین دلیل است که حضور اکثریت سهامداران در نوبت اول مجمع مهم است.

مدیر درگاه مجامع سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص اینکه سهامداران عدالت چگونه می‌توانند برای حضور در این مجامع اقدام کنند، بیان کرد: سهامدارانی که می‌خواهند در این فرآیند مشارکت کنند باید به‌صورت الکترونیکی احراز هویت آن‌ها انجام شود و در سجام ثبت‌نام کنند. نحوه ورود هم از طریق ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه یا درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک (دیما) است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه