شرکت نورد و تولید قطعات فولادی

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سه‌هزار و ۶۳۹ طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه‌گذاری حدود ۱۱۹ هزار میلیارد تومانی و ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۵۵ هزار نفر در کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا هادی» افزود: تعداد طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد ۱۲ هزار و ۹۹۳ طرح و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در حدود ۲۸۹ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال‌زایی ۴۶۳ هزار نفر است.

‌وی گفت:‌ نزدیک به ۱۹ هزار و ۱۸۵ طرح نیز دارای پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۶۰ با پیش‌بینی ۵۷۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و امکان اشتغال ۷۴۷ هزار نفر در کشور فعال است.

هادی، تعداد طرح‌های دارای پیشرفت کمتر از ۲۰ درصد را ۲۸ هزار و ۹۰۹ طرح اعلام و خاطرنشان‌ کرد: میزان نیاز سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در حدود ۹۷۷ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است که برای یک میلیون و ۹۲ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت ادامه‌ داد: در مجموع در کل کشور ۸۳ هزار و ۷۸۰ جواز تاسیس و بیش از ۷۴ هزار پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت صادر شده است.

وی توضیح‌ داد: اکنون به‌طور عمده برطرح‌های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، واحدهای صنایع پیشران و واحدهایی که تولیدشان در کشور با کمبود مواجه است، مرکز بیشتری وجود دارد.

هادی گفت: این طرح‌ها به‌طور مداوم رصد و پایش می‌شود تا با رفع موانع به مرحله بهره‌برداری برسند. فرصت‌های سرمایه‌گذاری، صنایع پیشران و صنایع اشباع در سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت قرار داده شده تا سرمایه‌گذاران جدید از آن استفاده کنند.

هادی خاطرنشان‌ کرد:‌ به‌هم‌رسانی واحدهای تعطیل و راکد با سرمایه‌گذاران جدید از دیگر برنامه‌های است که امسال در وزارتخانه دنبال می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان