روحانی

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها دولت تا آخرین روز و آخرین ساعت فعالیت همه توان خود را برای تکمیل و افتتاح طرح های ملی بکار خواهد گرفت، گفت: در ۱۰۰ روز پایانی فعالیت این دولت سلامت مردم ، تامین معیشت مردم، رفع تحریم ها و تکمیل و افتتاح طرح های تولیدی کشور ۴ هدف اصلی و اولویت دولت خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی روز پنج شنبه در آیین افتتاح طرح های ملی صنعت پتروشیمی وزارت نفت در استان های فارس، بوشهر و مرکزی اظهار داشت: تامین واکسن مورد نیازو واکسیناسیون تعداد بیشتری از مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و با افزایش واکسیناسیون می توانیم سلامت مردم را تضمین کنیم، هر شرکت و یا فردی توان واردات واکسن را دارد برای این کاراقدام کند و اگر در این راه با مشکلی مواجه بود مستقیم با دفتر رئیس جمهور مکاتبه کند.

افزایش ۲۵ میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی

وی تلاش برای اتمام طرح‌های مهم تولیدی را که در ۱۰۰ روز باقیمانده از زمان دولت دوازدهم امکان افتتاح آنها وجود دارد، اولویت دیگر دولت برشمرد و اظهار داشت: در بخش پتروشیمی در این دولت اقدامات ماندگاری انجام شده و اینکه توانستیم در مدت یکسال و چند ماه گذشته با وجود تحریم و فشارهای حداکثری، ۲۵ میلیون تن، تولید محصولات پتروشیمی را افزایش دهیم، اقدامی بزرگ و یکی از افتخارات بزرگ تاریخ ایران است.

روحانی با بیان اینکه اگر بگوییم این دهه، دهه پیروزی و نجات ملی است اشتباه نگفته ایم، افزود: اگر بگوییم این دهه، دهه پیشرفت و جهش در تولید و توسعه کشور بوده، ناصواب نگفتیم و یکی از کارهای  بسیار عظیم و بزرگی که در این دهه انجام شده مربوط به بخش نفت است.

رئیس جمهور ادامه داد: کشف ۵۳ میلیارد بشکه‌ای در منطقه نام‌آوران، توسعه عظیم میدان‌های نفتی و گازی و پایان یافتن تقریبی پروژه‌های عسلویه و پارس جنوبی، خط لوله گوره به جاسک، اجرای مرحله دوم جهش در تولید محصولات پتروشیمی و به ویژه افتتاح پالایشگاه عظیم گازی بیدبلند و رساندن گاز به استان سیستان و بلوچستان، بخشی از اقدامات شاخص در حوزه وزارت نفت در سال‌های گذشته تحت شدیدترین فشارها و تحریم‌های بی‌سابقه بوده است.

روحانی همچنین به افتتاح دو طرح فناورانه امروز در حوزه نفت و گاز اشاره و اضافه کرد: در این دولت تحول بسیار عظیمی در زمینه فناوری نفت و گاز انجام گرفته است. تا آغاز دولت یازدهم ۱۴ هزار روستای کشور از نعمت گاز برخوردار بودند که امروز این تعداد به ۳۳ هزار روستا رسیده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: دشمن در سه سال جنگ اقتصادی تلاش کرد به هر روش ممکن صادرات کشور به ویژه فروش نفت و تامین ارز را محدود کند، اما صادرکنندگان محصولات غیرنفتی در این عرصه ورود کرده و نقشه دشمن را ناکام گذاشتند. صادرات محصولات پتروشیمی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین ارز کشور در ایام تحریم بود که بر اساس گزارش‌ها ۹۰ درصد ارز عرضه شده در سامانه نیما از محل درآمدهای ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی بوده است.

به دنبال تولید بمب اتم نیستیم

 روحانی درخصوص تلاش دولت برای رفع تحریم ها با بیان اینکه امروز سربازان خط مقدم دیپلماسی برای مذاکره در وین هستند، گفت: مهم نیست که دشمن چه زمانی سر عقل می آید و به قانون بر می گردد اما یقین داریم که راهی جز این برای آمریکا و بقیه کشورهایی که در داخل برجام بودند وجود ندارد و تنها راه موجود برگشتن کامل به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و اجرای کامل تعهدات برجام است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بعد از اجرای کامل تعهدات از سوی آمریکا ما هم پس از راستی آزمایی که زمان زیادی طول نخواهد کشید، به تعهدات خود بازخواهیم گشت، اظهار داشت: نگرانی از آغاز غنی سازی ۶۰ درصد در ایران و آنچه در سر شما وجود دارد مبنی بر اینکه ما در حال هموار کردن مسیر برای تولید بمب هستیم، کاملا اشتباه است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت در ۱۰۰ روز پایانی فعالیت، بیشترین تمرکز خود را صرف مقابله با کرونا و به ویژه تامین واکسن و انجام واکسیناسیون خواهد کرد، گفت: اولویت اول خرید و واردات واکسن، واکسیناسیون و در مرحله بعد در ماه‌های بعدی نیز کمک برای به ثمر نشستن واکسن‌هایی است که در داخل به دست متخصصان کشورمان ساخته می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان