فرابورس

تعداد ۱۰ میلیون اوراق اجاره شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (سهامی عام) با رتبه اعتباری -A با قیمت اسمی هر ورقه ۱ میلیون ریال، در نماد معاملاتی (صبا۱۴۰۴۱) از امروز تا دوشنبه ۳۰ فروردین اولین بار پس از پذیرش در بازار ابزارهای نوین فرابورس ایران پذیره‌نویسی می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ،  پذیره‌نویسی اوراق به روش ثبت سفارش صورت می‌گیرد و  دوره ثبت سفارش از ساعت ۹ تا ۱۱ است .

کلیه معامله گران برخط و غیر برخط به صورت همزمان طی دوره ثبت سفارش می‌توانند اقدام به ورود سفارش خرید کنند.

بر اساس اعلام مدیر عملیات بازار فرابورس ایران،کلیه درخواست‌های خرید جهت ورود سفارش می‌بایست به قیمت محدود باشد. کف قیمت نیز  ۹۰۰.۰۰۰ ریال است .

 نرخ اوراق مزبور ۱۸ درصد سالانه تا سررسید است که مواعد پرداخت اجاره به ‌صورت هر ۶ ماه یکبار از تاریخ انتشار بوده و مدت اوراق ۴۸ ماه خواهد بود .

متعهد پذیره‌نویسی اوراق شرکت تأمین سرمایه امین (سهامی عام)  و  بازارگردان اوراق صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی صباگستر نفت و گاز است .

حداقل حجم هر سفارش ۵۰.۰۰۰ ورقه است و همچنین سفارش وارد شده به سامانه معاملات نیز می‌بایست مضربی از ۵۰.۰۰۰ ورقه باشد. محدودیت حجمی خرید در هر سفارش (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) ۱۰۰.۰۰۰ ورقه خواهد بود.ضمن اینکه حداکثر تعداد اوراق قابل خرید برای اشخاص حقوقی و حقیقی نامحدود است.

سفارش‌های ثبت شده طی دوره ثبت سفارش قابل اصلاح یا حذف هستند و پس از پایان این دوره، ورود، حذف یا اصلاح سفارش مجاز نیست.

بدیهی است کارگزاران می بایست راس ساعت ۱۱:۰۰ هرگونه دسترسی معامله گران برخط و غیر برخط را مسدود کنند.

ثبت سفارش با کد گروهی مجاز نیست و تسویه و پایاپای این اوراق به صورت T+۱ است .

 پس از اتمام پذیره‌نویسی، معاملات ثانویه این اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز خواهد شد. با توجه به انتشار اوراق اجاره شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (سهامی عام) با تکیه بر رتبه اعتباری و بدون ضامن، کارگزاران می‌بایست قبل از خرید اوراق مذکور برای مشتریان خود نسبت به اخذ تائید و امضای اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس