کتاب

اختیار معامله، قراردادی است برای معامله دارایی هایی مثل سهام خاص یا صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF؛ این دارایی ها به طور رسمی به عنوان اختیار معامله ابزار تعهد شده شناخته می‎شوند. این قرارداد بین فروشنده و خریدار به صورت دقیق تهیه می شود، به طوری که در آن فروشنده متعهد به خرید و فروش دارایی تعهد شده به قیمت معین و در تاریخی معین در آینده است، اما خریدار مختار به اجرا یا اعمال حق خود است و ملزم به این کار نیست.

پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «معاملات اختیار معامله برای افراد مبتدی » نوشته فریبرز کبیری توسط انتشارات فدک ایساتیس در ۱۰۰ صفحه منتشر شده است. امروزه استفاده از اختیار معاملات در بین معامله گران بازار سرمایه به شدت افزایش یافته است. یکی از موارد استفاده از اختیار معاملات مصون سازی یا ایمن سازی است؛ اگرچه بسیاری از افراد اختیار معاملات را ابزار معاملاتی خطرناکی توصیف می کنند اما در این کتاب نشان داده می شود که این ابزار تنها زمانی خطرناک خواهند بود که به غلط استفاده شوند. در این کتاب سعی شده مطالب مفید به صورت خلاصه بیان شوند. در بخشی از کتاب با استفاده از یکی از پلت فرم های گارگزاری ها روش عملی کار با اختیار معاملات را نیز ارائه شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test