تالار

امروز ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افت ۹ هزار واحدی به یک میلیون و ۲۲۴ هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، طی روز جاری شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۳۴۲ واحدی به رقم ۳۱۸ هزار و ۶۶۱ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت بیش از ۹۰۱  واحد، عدد ۴۳۲ هزار و ۴۵۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۸۷ واحدی به رقم ۲۸۱ هزار و ۵۳۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰ هزار واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۳۲ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۷ هزار و ۵۳۷ واحد کاهش به رقم ۸۹۲ هزار و۶۸۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۴ هزار و ۹۲۸ واحد رشد همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

طبق این گزارش، گروه بانک ها با حدود یک هزار و ۲۳۷ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند و پس از آن گروه فلزات اساسی و شیمیایی به ترتیب رتبه دوم و سوم را در گروه های صنعت به خود اختصاص دادند.

براین اساس، با پایان فعالیت بازار سرمایه در روز جاری، معامله‌گران بورس یک هزار میلیارد و ۱۱۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب حدود ۱۲۱ هزار و ۳۵۲ نوبت معامله و به ارزش ۱۴ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار