همتی

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری، از اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانکها به کارگاه های کوچک و متوسط در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک در یاداشتی در اینستاگرام نوشت:

 ـ روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم فعال شدن کارگاه های کوچک و متوسط در کنار کارگاه های بزرگ، تأکید کردند: گسترش این کارگاه ها علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه‌ساز تولید ثروت برای عموم مردم بویژه طبقات ضعیف و متوسط هستند.

 ـ بنگاه های کوچک و متوسط که از آنها تحت عنوان  SME ها یادمی شود امروزه به عنوان یکی از مسیرهای اصلی رشد و توسعه پایدار مبتنی بر دانش در کشورها شناخته می شوند. ارزش افزوده بالا، نوآوری، اشتغال ‌آفرینی و انعطاف‌پذیری بیشتر از مزایای این بنگاهها می باشد.

 ـ بانک مرکزی در چند سال گذشته برنامه جدی برای افزایش میزان تأمین مالی SME ها داشته است. در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار واحد کوچک و متوسط از حدود ۸۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بهره مند شدندکه نسبت به سال ۹۸ رشد ۵۷ درصدی داشته است.

 ـ برنامه بانک مرکزی برای پشتیبانی مالی از SME ها در سال ۱۴۰۰ اختصاص مبلغی تا حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک ها برای اعطای سرمایه در گردش به این واحدها، با هدف گسترش نقش آنها در تولید و اشتغال کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان