روحانی

روحانی تصریح کرد: «ملت ایران ۳.۵ سال با صبر، مقاومت، ایمان و ایثار، ایستادگی کردند و مقام معظم رهبری نیز همواره هدایت و حمایت کردند و امروز آثار این صبر و مقاومت را در وین می‌بینیم و مذاکرات روزانه وین نشان می‌دهد که هر روز بخشی از دیوار بلند تحریم فرو می‌ریزد و اگر دست در دست هم دهیم در زمان کوتاهی همه آن فرو خواهد ریخت.»

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی امروز چهارشنبه در سخنان خود در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه دولت از سه ضلع مورد هجمه و حمله قرار دارد و باید در این سه ضلع مقاومت و ایستادگی کنیم، اظهار داشت: ضلع اول این مثلث تحریم‌های ظالمانه است. تحریم به معنای خوردن حق مردم، ظلم مستقیم به فقیرترین افراد جامعه، تضییع حق بیماران و اینکه دارو ندارند و ظلم به قشر مستضعفی است که ناچار است نان شب خود را با قیمت گران تهیه کنند.

روحانی افزود: در تحریم ناچار هستیم قیمت جنسی که وارد می‌کنیم را ۲۰ درصد گران‌تر بپردازیم اما مثل اینکه بعضی‌ها نمی بینند و اهمیتی به این موضوعات نمی‌دهند. تحریم ظلم است و هرکسی بتواند همین الان تحریم را بردارد و آن را یک ساعت به تاخیر بیندازد گناه بزرگ و نابخشودنی در حق مردم انجام داده است و خداوند از این گناه نمی‌گذرد.

وی با بیان اینکه دولت مصمم است تحریم را بشکند و معتقدم که آن را شکسته‌ایم، اظهار داشت: یک بخش از تحریم را در سال ۹۲ و بخشی را در سال ۹۴ شکستیم ودیوارهای تحریم را تخریب‌ کردیم، ‌در سال ۹۷ با تحریم بزرگ و جنگ اقتصادی مواجه شدیم و ۳.۵ سال در برابر آن مقاومت کردیم و متاسفانه آنهایی که می‌بایست در این میدان جنگ به دولت کمک می‌کردند نه تنها این کار را انجام ندادند بلکه روحیه رزمندگان خط مقدم را هم تخریب کردند که خداوند از آنها نیز نگذرد.

رئیس جمهور اضافه کرد: در توافق انجام شده ممکن است به جای صددرصد مطالبات به ۸۵ یا ۹۰ درصد دست یافته باشیم اما یک عده فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینند. افتخار دولت یازدهم ودوازدهم این بود که ایران هراسی را که در افکار جهانیان جا انداخته بودند، شکست و به دنیا ثابت کردیم که ایران اهل منطق و مذاکره است و به تعهد خود وفادار می‌ماند. همچنین ایران را از قطعنامه‌ فصل ۷ شورای امنیت خارج کردیم و نیز تحریم تسلیحاتی را از مهر ماه پارسال کنار گذاشتیم، آیا کسانی که به دولت حمله می‌کنند در این موضوعات تردید دارند؟

 روحانی گفت: عامل سازنده‌ای که از سال ۹۲ بر روی آن تاکید کردیم امروز در منطقه و وین قابل مشاهده است و تا آخر پای تعامل سازنده خواهیم ایستاد و شک نکنید که کل تحریم برداشته می‌شود و ملت ایران پیروز است.

رئیس جمهور بیماری کرونا را ضلع دوم مثلث هجمه به دولت دانست و گفت: در مقابله با کرونا تفاوت ما با دیگر کشورها این است که در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم کامل با این بیماری مواجه شدیم.

 روحانی با طرح این سوال که چرا واکسن زودتر و به طور گسترده خریداری نشد، گفت: از روز اول واکسن‌هایی تولید شد که مرحله اول و دوم را با موفقیت پشت سر گذاشته بودند و تولیدکنندگان آن حاضر بودند این واکسن‌ها را در این مرحله به ما بدهند تا مرحله سوم آزمایش این واکسن در داخل کشور انجام شود اما همزمان یک عده که پزشک و مسوول بودند اعتراض کردند که مسوولین می‌خواهند ما را موش آزمایشگاهی کنند البته دولت نیز به دنبال تهیه واکسن مطمئن و مورد تایید بود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود موضوع انتخابات و لزوم حضور پرشور مردم در این عرصه را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه باید تلاش کنیم تا مردم به طور گسترده در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند و دولت به سهم خود همه تلاشش را برای ایجاد شرایط مناسب، امن و سالم انجام خواهد داد.

روحانی در عین حال تاکید کرد: اما دولت به تنهایی نمی‌تواند این امر مهم را به مقصد برساند و همه باید دست به دست هم کاری کنیم که همه مردم پای صندوق رای بیایند و این اولویت اصلی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید دارد. برای حضور پرشور مردم راه حل این است که کاری کنیم همه امیدوار باشند تا کاندیدای موردنظرشان در لیست تایید صلاحیت‌ شده‌ها حضور داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان