چک جدید

حدود ۸۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سفته و برات در سال ۹۹ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با سال قبل ۲۹.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما و براساس آمار بانک مرکزی حدود ۹۰ میلیارد و ۵۰۰ ریال سفته و برات در شهر تهران در اسفندماه ۱۳۹۹ فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۸ درصد و ۸۶.۹ درصد افزایش یافت. حدود ۸۳۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سفته و برات در سال ۹۹ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با سال قبل ۲۹.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در اسفندماه ۱۳۹۹ معادل یکهزار برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۲۹۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد. در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۱۲۰.۹ و ۱۵۹.۶ رسید که در مقایسه با ماه قبل هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۱۰.۴ درصد و ۱۲۳.۸ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۱۴۷.۲ درصد و از لحاظ مبلغ ۲۰۶.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در اسفندماه ۱۳۹۹ بـه عـدد ۱۳۲ رسید. عدد شاخص مذکور در اسفندماه ۱۳۹۸ معادل ۱۰۶.۴ بوده است. در سال ۱۳۹۹ معادل ۷ هزار و ۹۰۰ بـــرگ ســـفته و برات به مبلغی معادل ۲۳۵۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در شهر تهران واخواست شد.

در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۸۲.۱ و ۱۰۶.۳ رسید که در مقایسه با سال قبل از لحاظ تعداد ۴.۶ درصد و از لحاظ مبلغ ۲۳.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در سال ۱۳۹۹ به عدد ۱۲۹.۴ رسید. عدد شاخص مذکور در سال ۱۳۹۸ معادل ۱۰۹.۸ بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان