فرابورس

آخرین روز کاری اردیبهشت‌ماه جاری در فرابورس ایران با عرضه اولیه ۶۵ میلیون سهم از سهام شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان به عموم سهامداران به پایان رسید که با کشف قیمت ۷۸۴۲ ریالی هر سهم «فتوسا»، به هر یک از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۱۶۳ کد معاملاتی ‏ ‏ که در سقف قیمتی اقدام به ثبت سفارش کرده بودند، حداکثر ۲۸ سهم تخصیص یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از  فرابورس ایران، در این عرضه اولیه که دامنه قیمتی از ۷۱۲۹ تا ۷۸۴۲ ریال تعیین شده بود، ۲ میلیون و ۴۵۵ هزار و ۴۰۹ کد معاملاتی اعم از حقیقی و حقوقی مشارکت کردند.

از ۱۵ درصد از کل سهام فتوسا که برای عرضه اولیه در نظر گرفته شده بود، امروز ۶۵ میلیون سهم به عموم عرضه شد و شنبه اول خردادماه نیز، ۱۰ میلیون سهم فتوسا به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه می‌شود تا سهامدارانی که به روش غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شده‌اند نیز از عرضه‌های اولیه منتفع شوند.

این عرضه اولیه نیز مثل عرضه اولیه سهام «فگستر» با پشتوانه اوراق تبعی و تضمین سود سالانه حداقل ۲۰ درصدی همراه است به این ترتیب که هم‌زمان با تخصیص سهام «فتوسا»، معادل دارایی هر یک از خریداران این سهام در روز جاری و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه، دارایی اوراق اختیار فروش تبعی با هدف بیمه سهام تخصیص می‌یابد.

شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان شهریورماه سال ۹۹ در بازار دوم فرابورس ایران پذیرش و نماد آن در دی‌ماه همین سال در گروه «فلزات اساسی» و زیرگروه «تولید فلزات گرانبهای غیرآهن» درج شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس